מוזיאון הלובר בפריז חוקים מה מותר ומה אסור

מוזיאון הלובר בפריז, מוסד אמנות בעל שם עולמי, הוא אוצר בלום של יצירות מופת מדהימות, סיפורים שובי לב והיסטוריה מרתקת. עם זאת, מאחורי היופי הנצחי מסתתרת מערכת מורכבת של כללים והגבלות המסייעים לשמר את מורשתו התרבותית.

כשאתם מתכוננים למסע שלכם לחקור את התערוכות עוצרות הנשימה, מודעות להנחיות אלה תבטיח חוויה מהנה ובלתי נשכחת. אין ספק שעברו העשיר של מוזיאון הלובר וצעדיו המחמירים מהווים עדות לחשיבות של כיבוד האמנות, המורשת העולמית והרגשות שהיא מעוררת.

תולדות מוזיאון הלובר בפריז

מוזיאון הלובר, הממוקם בלב פריז, עומד כעדות למורשת התרבותית העשירה ולהיסטוריה של צרפת. מקורותיה נעוצים בשנת 1190, אז נבנתה כמבצר כדי להגן על העיר מפני פולשים פוטנציאליים. במשך מאות שנים התפתח המבצר לבית מגורים מלכותי, ששימש כמקום מושבה של המלוכה הצרפתית עד שהמלך לואי הארבעה עשר החליט להעביר את החצר לארמון ורסאי בשנת 1682.

לאחר עזיבת משפחת המלוכה, הלובר הפך למוזיאון המציג את אוסף האמנות העצום והחפצים יקרי הערך שצברה בית המלוכה הצרפתי לאורך השנים. באוגוסט 1793, מוזיאון הלובר פתח את שעריו לציבור, ואיפשר לאנשים גישה ליצירות אמנות יקרות ערך אלה. אוסף המוזיאון המשיך מאז לגדול, וכיום הוא מכיל מעל 380,000 חפצים ו -35,000 יצירות אמנות מתקופות ותרבויות שונות.

בין יצירות המופת המפורסמות ביותר השוכנות בלובר ניתן למצוא את 'מונה ליזה' המפורסמת של לאונרדו דה וינצ'י ואת 'ונוס דה מילו', פסל יווני עתיק המייצג את האלה אפרודיטה. יצירות איקוניות אלה, יחד עם אלפי אחרות, ממשיכות למשוך מיליוני מבקרים לאולמות המוזיאון מדי שנה. עם הזמן, הלובר עבר הרחבות ושיפוצים רבים כדי להתאים לאוסף הגדל שלו, כאשר התוספת הבולטת ביותר היא פירמידת הזכוכית האייקונית שתוכננה על ידי האדריכל I.M. Pei בשנת 1989, המשמשת ככניסה הראשית של המוזיאון.

מוזיאון הלובר נותר סמל של התרבות וההיסטוריה הצרפתית, המציג את תשוקתה של האומה לאמנות, יצירתיות ושימור מורשתה העשירה והמגוונת. כאחד המוזיאונים הגדולים והמתויירים בעולם, הוא נותר יעד חיוני לחובבי אמנות ותיירים כאחד, שבאים להתפעל מיצירות המופת יוצאות הדופן ולגלות את הסיפורים המרתקים שמאחוריהן.

המציאות המשפטית במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר בפריז הוא מוסד בעל חשיבות היסטורית המאכלס אוסף עצום של חפצים אמנותיים ותרבותיים. ככזה, הוא קבע כללים והנחיות ספציפיים כדי להגן על אוצרות אלה ולהבטיח למבקרים חוויה מהנה ואינפורמטיבית. בחלק זה נבחן את הכללים המשפטיים החלים על הלובר, תוך נגיעה במדיניות שונות כגון הגבלות כבודה, קוד לבוש ופריטים אסורים.

ראשית, למוזיאון יש מדיניות מזוודות קפדנית מטעמי ביטחון, הן לבטיחות המוצגים והן לבטיחות המבקרים. תיקים, מזוודות וכל פריט גדול אחר שגודלו עולה על 55 ס"מ x 35 ס"מ x 20 ס"מ אינם מורשים להיכנס למוזיאון. מתקני לוקרים ללא תשלום מסופקים למבקרים לאחסון חפציהם, אך הלוקרים אינם יכולים להכיל מזוודות גדולות. מומלץ לתכנן בהתאם ולמזער את כמות המזוודות שאתם מביאים למוזיאון.

בכל הנוגע לקוד הלבוש, המבקרים נדרשים להתלבש בצניעות, בהתאם לאופי התרבותי וההיסטורי של הממסד. פריטי לבוש חושפניים, פוגעניים או בלתי הולמים אסורים. יתר על כן, יש לנעול נעליים בכל עת בתוך המוזיאון. קוד לבוש זה מבטיח סביבה מכבדת ונוחה לכל האורחים.

אכילה ושתייה בתוך המוזיאון אסורים בהחלט, למעט באזורים המיועדים לכך, כגון בתי הקפה והמסעדות של המוזיאון. כלל זה מסייע בשמירה על ניקיון המוצגים ומונע נזק פוטנציאלי ליצירות האמנות. מעשנים חייבים לציית לחוק, שכן העישון אסור בכל רחבי המוזיאון, כולל גלריות חיצוניות או טרסות.

מוזיאון הלובר מספק רשימה של פריטים שאינם מורשים להיכנס למוזיאון. זה כולל כלי נשק, חפצים חדים, תרסיסים וכל חומרים שעלולים להזיק. בנוסף, פריטים שעלולים לגרום נזק ליצירות האמנות, כגון מקלות סלפי, חצובות או ציוד מצלמה מגושם, אסורים גם הם. המבקרים נדרשים לעקוב אחר כללים אלה כדי להבטיח את שלומם וביטחונם של יצירות המופת שלא יסולא בפז, כמו גם של האורחים האחרים.

לסיכום, הבנה והקפדה על הנחיות משפטיות והתנהגותיות אלה היא חיונית לחוויה חלקה ומהנה במוזיאון הלובר. בהמשך נעבור לחלק הבא, נדון במדיניות המוזיאון בנוגע לצילום.

צילום במוזיאון הלובר – מה מותר ומה אסור

המבקרים במוזיאון הלובר להוטים לעתים קרובות ללכוד רגעים בלתי נשכחים, כמו גם את היופי של יצירות האמנות המדהימות המוצגות. עם זאת, חיוני לעקוב אחר מדיניות המוזיאון בנוגע לצילום כדי להגן על האמנות ולשמור על אווירה נעימה לכל המבקרים. היכרות עם הנחיות אלו תבטיח ביקור חלק ומהנה באחד המוזיאונים המפורסמים בעולם.

אחת ממגבלות הצילום העיקריות בלובר היא האיסור על צילום פלאש. השימוש בהבזקים עלול לפגוע בציורים וביצירות אחרות, שכן החשיפה האינטנסיבית לאור עלולה לגרום לדהייה ושינוי צבע של יצירות האמנות לאורך זמן. כמו כן, חשוב להימנע משימוש בחצובות, מונופודים או מקלות סלפי, שעלולים לגרום להפרעות ולהוות סיכונים בטיחותיים. אין הגבלה על צילום או הקלטת סרטונים, בתנאי שהצלם מכבד מגבלות אלה ומצלם תמונות למטרות שאינן מסחריות ואישיות בלבד.

אזורים עם מגבלות צילום ספציפיות

בעוד שמדיניות צילום סטנדרטית חלה על רוב אזורי המוזיאון, ישנם אזורים ספציפיים שבהם הצילום אסור בהחלט או מוגבל. לדוגמה, המוזיאון אוסר בדרך כלל על צילום במהלך תערוכות מתחלפות, מכיוון שלעתים קרובות מוצגות בהן יצירות אמנות עדינות או מושאלות הדורשות הגנה נוספת. בנוסף, עבודות או אזורים מסוימים עשויים לכלול שלטים האוסרים במפורש על צילום בשל חששות שימור או הסכמי זכויות עם אמנים, ולכן חשוב לפקוח עין ולעקוב אחר הודעות אלה.

בעת צילום אוסף הקבע, יש לשים לב לחוויה של מבקרים אחרים, ולהימנע מלחסום את שדה הראייה שלהם או להפריע לתנועתם בחללי התצוגה. כמו כן, כאמור בפרק "הגנה על יצירות אמנות במוזיאון הלובר", הימנעו מלגעת או להתקרב יותר מדי למוצגים. כיבוד הנחיות אלה מסייע להבטיח כי המבקרים יכולים להעריך באופן מלא את יצירות האמנות ואת המוזיאון בכללותו.

דרכים חלופיות ליהנות ולזכור את הביקור שלך

מתוך הבנת הצורך ללכוד זיכרונות מהביקור שלכם בלובר, המוזיאון יצר כמה חלופות מורשות למבקרים ליהנות ולהנציח את החוויה שלהם. האתר הרשמי של הלובר, האפליקציה ופלטפורמות מדיה חברתית רבות מציגים מגוון רחב של תמונות באיכות גבוהה של יצירות האמנות, ומאפשרים לך לגשת ולשתף תמונות מקצועיות של היצירות האהובות עליך. פלטפורמה מקוונת זו מספקת גם שפע של מידע על ההיסטוריה, התערוכות והאוספים של המוזיאון, ומעודדת את המבקרים לצלול עמוק יותר לתוך עולם האמנות והתרבות במהלך ביקורם.

על ידי הקפדה על מדיניות הצילום וכיבוד המגבלות במקום, מבקרי הלובר יכולים לתרום לשימור והגנה על יצירות אמנות יקרות ערך ומעוררות השראה אלה לדורות הבאים. שמירה על הנחיות אלה יוצרת סביבה בטוחה ומהנה לכולם להעריך את האמנות וההיסטוריה בין כותלי מוזיאון הלובר.

הגנה על יצירות אמנות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר מתייחס ברצינות רבה להגנה ולשימור של האוסף העצום שלו. מחויבותו של המוזיאון להבטיח את שלומם של היצירות יקרות הערך המוצגות משתרעת על יישום אמצעי אבטחה רבים ומדיניות מחמירה נגד ונדליזם, גניבה והתנהגות בלתי הולמת. על ידי הבנת החשיבות של שימור אוצרות אלה להנאת הדורות הבאים, המבקרים יכולים להבין מדוע כיבוד אחזקות המוזיאון הוא חיוני.

אמצעי אבטחה במקום הלובר

בהתחשב באופי היקר מפז של הפריטים המוחזקים במוזיאון הלובר, למוסד מערכת אבטחה מתקדמת ונרחבת. זה כולל מעקב וידאו 24/7, אנשי אבטחה מקצועיים ומערכות אזעקה חדישות. בנוסף, רבים מהחפצים המבוקשים ביותר במוזיאון מוצגים מאחורי זכוכית מגן או מחסומים, מה שמבטיח שהם לא רק בטוחים מפני נזק פיזי אלא גם מפני בלאי טבעי עקב קרבתם של המבקרים.

מניעת ונדליזם וגניבה

כדי להגן על האוסף מפני גניבה או ונדליזם פוטנציאליים, הלובר מעסיק צוות של אוצרים ומשמרים מומחים אשר עוקבים ברציפות אחר מצב יצירות האמנות. תצפית ערנית זו מאפשרת לצוות המוזיאון לזהות שינויים או בעיות ביצירות במהירות. כמו כן, מצופה מהמבקרים להקפיד על הנחיות המוזיאון, האוסרות לגעת ביצירות אמנות, להישען על תצוגות ולשמור על מרחק מתאים כדי למנוע נזק תאונתי. שיתוף פעולה עם תקנות אלה מסייע למזער את הסיכון לפגיעה פוטנציאלית ביצירות המופת האמנותיות.

התנהגות בלתי הולמת ותוצאותיה

לא רק שמוזיאון הלובר אוכף מדיניות להגנה פיזית על יצירות האמנות שלו, אלא שהוא גם מטיל סנקציות על מי שעוסק בהתנהגות בלתי הולמת. מבקרים שייתפסו מפרים את כללי המוזיאון או עוסקים בפעילויות מזיקות עלולים לעמוד בפני עונשים הנעים בין הרחקה מהמקום לצעדים משפטיים במקרים חמורים יותר. גישה כה חזקה והחלטית לשמירה על העיצוב בתוך המוזיאון מעודדת את המבקרים לכבד את קדושת החלל ואת יצירות האמנות המוצגות.

בסופו של דבר, מאמציו הבלתי נלאים של מוזיאון הלובר להגן על האוסף שלו תורמים למוניטין שלו כאחד המוזיאונים המפורסמים והמכובדים בעולם. על ידי הערכת החשיבות של שמירה על אוצרות אמנותיים אלה לדורות הבאים, המבקרים יכולים למלא את חלקם בשימור היצירות האיקוניות שהופכות את הלובר ליעד תרבותי שאסור להחמיץ. ככזה, זוהי האחריות של כולם לכבד ולדבוק בכללים ובתקנות שמוזיאון הלובר קבע להגנה ולהנאה מהאוסף יוצא הדופן שלו.

הכניסה למוזיאון הלובר – כללים והנחיות

לפני הביקור במוזיאון הלובר, חשוב להיות מודעים לכללים ולהנחיות שנקבעו כדי להבטיח חוויה מהנה לכולם. חלק זה ידון במידע חיוני הקשור להגעה למוזיאון, רכישת כרטיסים והקפדה על כללי התנהגות נאותים לאורך כל הביקור כדי להעריך את האמנות המפוארת ואת המוצגים ההיסטוריים.

עם ההגעה, חשוב לדעת את נהלי הכניסה והלוגיסטיקה. מוזיאון הלובר (Louvre Museum) ממוקם בנוחות בלב פריז ונגיש בקלות באמצעות תחבורה ציבורית. תחנת המטרו הקרובה ביותר היא פאלה רויאל מוזיאו דו לובר (Palais-Royal Musee du Louvre), בה עוצרים קווים 1 ו-7. לחלופין, ניתן להגיע למוזיאון באוטובוס, באמצעות קווים 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81 או 95. יש גם מתקן חניה בתשלום עבור מבקרים המגיעים ברכב, הממוקם בפורט דה ליונס (Porte des Lions) הסמוך או בקרוסל דו לובר (Carrousel du Louvre).

רכישת כרטיסים וכניסה למוזיאון

מוזיאון הלובר מציע אפשרויות שונות לרכישת כרטיסים, כולל קנייתם באינטרנט, בדלפקי הכרטיסים של המוזיאון או אצל משווקים מורשים. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש, באינטרנט או דרך משווק מורשה, כדי להימנע מתורים ארוכים ולהבטיח תהליך כניסה חלק יותר. זכור כי המוזיאון סגור בימי שלישי ומציע כניסה חינם ביום ראשון הראשון של כל חודש מאוקטובר עד מרץ.

עם הכניסה למוזיאון, זכרו לדבוק במדיניות קוד הלבוש האוסרת על כל פריט לבוש המציג תמונות, סיסמאות או סמלים פוגעניים. לבוש הולם מכבד הן את המוזיאון והן את המבקרים בו.

חיוני לעקוב אחר ההנחיות שנקבעו, כולל לא לרוץ, לא להשמיע רעשים חזקים, ולא לגעת ביצירות האמנות. למען הבטיחות והנוחות של כולם, הימנעו משימוש במקלות סלפי, צילום פלאש וחצובות. כפי שצוין קודם לכן, שקיות מעל 55x35x20 ס"מ אינן מותרות, ומתקני האחסון, הזמינים בכל הכניסות, יכולים לשמש לאחסון חפצים אישיים קטנים יותר.

כדאי גם להגיע מוקדם כדי להימנע מקהל גדול, במיוחד בשיא עונת התיירות או בתערוכות מיוחדות פופולריות. מוזיאון הלובר הוא נרחב, ויש מספיק זמן לחקור את האוספים העצומים הוא חיוני לחוות את יצירות המופת האמנותיות.

על ידי הקפדה על הכללים וההנחיות שנדונו לעיל, המבקרים יכולים ליהנות מביקורם במוזיאון הלובר, שקוע בהיסטוריה, התרבות והאמנות העשירה המוצגת ברחבי המוסד האיקוני. בנוסף, שמירה על יחס מכבד ואדיב תיצור אווירה נוחה ומעוררת השראה לכל אורח במוזיאון.

הוצגו עבודות חסומות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר, בהיותו מאגר של אוסף עצום של אמנות וחפצים היסטוריים, יש גם את חלקו של יצירות שהיו נתונות לחסימה זמנית או קבועה מתצוגה ציבורית. חלק זה מתעמק ביצירות אלה וברציונל העומד מאחורי החלטות המוזיאון.

עבודות חסומות המוצגות בלובר הן לעתים קרובות תוצאה של גורמים שונים, כגון הקשרים פוליטיים, חברתיים ותרבותיים, המובילים להחלטה למנוע גישה לציבור. במקרים מסוימים, הרגישות התרבותית סביב יצירת אמנות עשויה להפוך לבעיה, המחייבת הערכה מחודשת של נאותות הצגתה. לדוגמה, בשנת 2016 הוסר מהתצוגה מיצב הווידיאו של האמנית הצרפתייה-אלג'יראית זינב סדירה בשם "Gardiennes d'images". הגרפיקה הציגה תצלומים ממלחמת העצמאות של אלג'יריה, שנחשבו מפורשים מדי ועלולים לפגוע בקהלים מסוימים.

מקרה נוסף של חסימה זמנית של עבודות בלובר היה קשור לאמן הרחוב JR בשנת 2019. האמן יצר אשליה אופטית בקנה מידה גדול סביב פירמידת הזכוכית האייקונית של המוזיאון, וגרם לה להיעלם לתוך הארכיטקטורה של המוזיאון. עם זאת, לאחר שמשך קהל עצום וגרם לבלאי של יצירת האמנות, הוא הוסר במהירות, אכזבה לאמן ולמבקרים כאחד. זה מדגיש את הצורך של הלובר לקבל החלטות המאזנות בין חופש אמנותי, ביטחון הציבור ושימור שטחיו.

מוזיאון הלובר אחראי לשמר ולהציג אמנות מתרבויות וזמנים שונים. בעשותה כן, עליה גם לקיים את התפקיד של כיבוד רגישויות תרבותיות ומציאת איזון המבטיח הרמוניה בין מבקרים עם נקודות מבט מגוונות. החלטות המוזיאון לחסום עבודות מסוימות מלהיות מוצגות מתקבלות בדרך כלל עם שיקולים אלה בבסיסם, ומציגות את מחויבותו לכבד ולהעריך את המגוון של המבקרים, האמנים ועולם האמנות בכללותו.

לסיכום, הבנת הדינמיקה מאחורי העבודות החסומות המוצגות במוזיאון הלובר שופכת אור על חשיבות הרגישות התרבותית והצורך לכבד את החלטות המוזיאון. כפטרונים של אמנות, עלינו להכיר בכך שתמיד יהיו מחלוקות סביב יצירות אמנות מסוימות, וכיבוד ההחלטות המתקבלות על ידי מוסדות כמו הלובר חיוני לחוויה הרמונית לכולם.

פריטים אסורים ופעילויות במוזיאון הלובר

הטבלה הבאה מתארת כמה מהפריטים והפעילויות האסורים ביותר במוזיאון הלובר, ומבטיחה שכל המבקרים יוכלו לחוות חוויה נעימה ומספקת.

פריטים אסורים פעילויות אסורות
תיקים גדולים או מזוודות לגעת ביצירות האמנות
מזון ומשקאות שימוש בצילום באמצעות פלאש

שאלות נפוצות לגבי The Louvre Museum

מצא תשובות לשאלות נפוצות על ביקור במוזיאון הלובר, החל מהבנת המדיניות וההגבלות ועד הנאה מיצירות אמנות בדרך הנכונה.

 • אילו פריטים אסורים בתוך מוזיאון הלובר?
  פריטים אסורים כוללים חפצים חדים, מטען גדול, מזון ומשקאות ופריטים אחרים העלולים להוות סיכון ליצירות האמנות של המוזיאון או למבקרים בו. הגבלות ספציפיות עשויות להשתנות, לכן מומלץ לבדוק את האתר הרשמי של המוזיאון לפני ביקורכם.
 • מהו קוד הלבוש המתאים לביקור במוזיאון הלובר?
  אין קוד לבוש קפדני במוזיאון הלובר, אך המבקרים צריכים להתלבש בצניעות וכראוי, תוך התחשבות בכך שמדובר במוסד תרבותי איקוני. הימנעו מלבישת בגדים עם מסרים או תמונות פוגעניים.
 • האם צילומי פלאש וחצובות מותרים בתוך מוזיאון הלובר?
  צילום פלאש אסור כדי לשמור על שלמות יצירות האמנות. חצובות ומקלות סלפי אסורים גם כן, מכיוון שהם יכולים להוות סיכון הן ליצירות האמנות והן למבקרים אחרים. תמיד לכבד כללים ושילוט לגבי צילום בתוך המוזיאון.
 • אילו אמצעים ננקטים כדי להגן על יצירות האמנות במוזיאון הלובר?
  הלובר משתמש במגוון אמצעי אבטחה, כגון מצלמות מעקב, מחסומים וערנות צוות המוזיאון, כדי להגן על יצירות האמנות מפני גניבה, ונדליזם והתנהגות בלתי הולמת. המבקרים צריכים לכבד אמצעים אלה ולעקוב אחר הכללים לטובת כולם.
 • מהי הדרך הטובה ביותר לרכוש כרטיסים ולהיכנס למוזיאון הלובר?
  כרטיסים ניתן לרכוש באינטרנט או במשרד הכרטיסים של המוזיאון. כדי להימנע מתורים ארוכים ומצפיפות, מומלץ להגיע מוקדם, במיוחד בשיא עונת התיירות. בדוק באתר האינטרנט של המוזיאון את שעות הפתיחה המעודכנות ואת מדיניות הכניסה.
 • מדוע חלק מהעבודות שהוצגו בעבר במוזיאון הלובר אינן מוצגות עוד?
  ישנן סיבות שונות לכך שיצירות אמנות מסוימות עשויות להיות מוסרות מהתצוגה, כולל הקשר פוליטי, חברתי או תרבותי, כמו גם צרכי שימור או שחזור. החלטות להסיר יצירת אמנות מתקבלות כדי לכבד רגישויות תרבותיות ולהבטיח שאוספי המוזיאון יישארו רלוונטיים ושמורים היטב.

יתרונות ההיכרות עם כללי מוזיאון הלובר

על ידי הבנת הכללים וההגבלות במוזיאון הלובר, תוכלו לשפר את ביקורכם בדרכים שונות:

 • כניסה חלקה: מודעות לנהלי הכניסה וההנחיות מאפשרת התחלה יעילה ונטולת טרחה לביקורכם.
 • חוויה אופטימלית: הכרת מדיניות המוזיאון בנושא התנהגות, קוד לבוש ופריטים אסורים מאפשרת לכם ליהנות באופן מלא מהתערוכות ללא הפרעות.
 • שימור האמנות: הבנת הצורך באמצעי הגנה מבטיחה שתתרום לשמירה על שלמות יצירות האמנות, ותאפשר גם לדורות הבאים להעריך אותן.
 • צילום מושכל: היכרות עם מגבלות הצילום מסייעת לך ללכוד זיכרונות בגבולות המותרים, מבלי לגרום להפרעות כלשהן לחוויית המוזיאון.
 • מבקר אחראי: על ידי כיבוד כללי מוזיאון הלובר, אתה תורם ליצירת סביבה בטוחה ומהנה לכל המבקרים והצוות.
 • מודעות תרבותית: לימוד הסיבות מאחורי הצגת יצירות אמנות חסומות מסוימות מקדם הבנה וכבוד לרגישות ולמשמעות התרבותית של יצירות האמנות במוזיאון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן