מוזיאון הלובר מה לראות?

דמיינו שאתם הולכים באולמות המקודשים של מוזיאון הלובר, מרגישים את רוח ההיסטוריה מהדהדת בכל חדר בזמן שאתם מתפעלים מיצירות האמנות והחפצים המפורסמים ביותר בעולם מתקופות עברו.

עם כל צעד, אתה חושף מאות שנים של ניצחונות אמנותיים וסיפורים אנושיים שובי לב – לגלות את החיוך החידתי של מונה ליזה, להתעמק בתעלומות המרתקות של מצרים העתיקה, ולהיכנס לעולם המפואר של דירות נפוליאון. תנו לחושים שלכם להיות מהופנטים מהחן והיופי הנצחיים של פסלים יווניים ומהפאר המנצח של הניצחון המכונף של סמותראקיה. הצטרפו אלינו למסע בין הפנינים האמנותיות של הלובר מתקופת הרנסנס ועד ימינו, בעודנו חושפים את הסודות הכמוסים מאחורי יצירות המופת עוצרות הנשימה הללו, שלכל אחת מהן סיפור ייחודי לספר.

לגלות את החיוך החידתי: לחקור את המונה ליזה בלובר

המונה ליזה, הידועה גם בשם לה ג'וקונדה, היא ללא ספק אחד הציורים המפורסמים והמסתוריים ביותר בעולם. הדיוקן, שצויר על ידי האמן האיטלקי הנודע, לאונרדו דה וינצ'י, הוא לא רק יצירת אמנות יוצאת דופן אלא גם סמל לגאונות אמנותית וחדשנות. המונה ליזה שובת את לב הקהל שלה עם שילוב של יופי, מסתורין וחיוך ייחודי שנראה כי משתנה בהתאם לנקודת המבט של הצופה.

ההיסטוריה של המונה ליזה מסקרנת לא פחות מהנושא שלה, עם ויכוחים מתנהלים על זהותה של האישה המתוארת והכוונה מאחורי חיוכה הדו-משמעי. יצירת האמנות, שצוירה בתחילת המאה ה-16, מייצגת ככל הנראה את ליסה גרארדיני, אצילה פלורנטינית, אם כי כמה תיאוריות מציעות נושאים אפשריים אחרים. הציור שרד מאות שנים, היה עד לגניבות, ונדליזם ומאמצי שיקום, וממשיך לשבות את דמיונם של מיליונים ברחבי העולם.

החיוך החידתי של המונה ליזה היה במשך זמן רב נושא לקסם וספקולציות, ועורר אינספור פרשנויות. יש המייחסים את חיוכה לידע סודי שיש לה או כהשתקפות של שמחה וסיפוק, בעוד אחרים סבורים כי מדובר באשליה חכמה שנוצרה על ידי טכניקת ספומאטו של דה וינצ'י, המטשטשת בעדינות את הגבולות בין אזורים בהירים וכהים. ללא קשר לאמת הבסיסית, חיוכה של המונה ליזה מצליח לעורר רגשות וללכוד את תשומת ליבם של אינספור מבקרים בלובר.

טיפים לצפייה במונה ליזה בלובר

כאחת האטרקציות המבוקשות ביותר במוזיאון הלובר הנודע, המונה ליזה מושכת לעתים קרובות קהל עצום, מה שמקשה על הבטחת חוויית צפייה אינטימית ביצירת המופת. כדי להגדיל את הסיכויים שלך להעריך באמת את הציור, שקול לבקר במוזיאון בשעות השפל, כגון ימי חול מחוץ לחופשות בית הספר הצרפתי או מוקדם בבוקר. היו מוכנים לחכות בתור להזדמנות לעמוד מול הציור ולהתבונן מקרוב בפרטיו המורכבים ובחיוכו החידתי.

חשוב גם לשמור על ציפיות ריאליות לגבי גודלה של המונה ליזה, שכן מבקרים רבים מופתעים לגלות שהיא קטנה יחסית, בגודל 77X53 סנטימטרים בלבד. הציור מוגן על ידי זכוכית חסינת כדורים ומחסום לשמירה על מרחק בטוח בין יצירת האמנות למבקרים. למרות אילוצים אלה, לחזות בחיוך החידתי של המונה ליזה ממקור ראשון היא ללא ספק חוויה בלתי נשכחת ומעוררת השראה עבור חובבי אמנות.

מסע למצרים העתיקה: חשיפת מסתרי הפרעונים בלובר

מוזיאון הלובר מציע הזדמנות ייחודית למבקרים להתעמק בציוויליזציה המצרית העתיקה ולחשוף את סודות הפרעונים האניגמטיים שלה. הלובר, המאכלס מעל 50,000 חפצים ממצרים, מתגאה באחד האוספים הנרחבים ביותר של עתיקות מצריות עתיקות מחוץ לקהיר. ביקור במחלקת העתיקות המצרית של הלובר מציע מסע יחיד במינו בזמן ובמרחב, ומאפשר לכם להתפעל משרידים מתרבות ששלטה בעבר בארץ הנילוס.

האוסף המצרי של הלובר, המשתרע על טווח כרונולוגי רחב, לוכד את תמצית הישגיה האמנותיים והתרבותיים של מצרים מהתקופה הפרהיסטורית ועד לתקופה הרומית. כמה מהחפצים האיקוניים ביותר המוצגים כוללים את הסופר היושב, גלגל המזלות של דנדרה והאסטלה של חמורבי. בעוד חפצים אלה הם יוצאי דופן בפני עצמם, ניתן לחוות את המהות האמיתית של התרבות המצרית העתיקה באמצעות הבנת הסיפורים שמאחוריהם.

הסופר היושב

אחד הפסלים המפורסמים ביותר באוסף המצרי הוא הסופר היושב, פסל בגודל טבעי המתאר סופר בכיר, דמות ביקורתית בחברה המצרית העתיקה. אומנותו המיומנת של הפסל מדהימה, עם פרטים עדינים כמו מגילת הפפירוס של הסופר, ציפורני רגליים מצוירות ועיניים משובצות העשויות מקריסטל סלע, היוצרות תחושה כללית של ריאליזם. הסופר היושב משמש עדות לחשיבותה של המילה הכתובה במצרים העתיקה, ומגלם את תפקיד המפתח שמילאו הסופרים בתיעוד ההיסטוריה ובשימור הידע.

גלגל המזלות של דנדרה;

גלגל המזלות דנדרה (Dendera Zodiac), תבליט אבן יפהפה מהתקופה התלמאית, הוא גולת כותרת נוספת באוסף המצרי של הלובר. מפה עתיקה זו של היקום, שנמצאת בתקרת מקדש חתחור (Hathor Temple) בדנדרה, מציגה לא רק את יכולתם האמנותית של המצרים, אלא גם את הידע העמוק שלהם באסטרונומיה. התבליט מציג רשת מורכבת של גופים שמימיים ודמויות אלוהיות, וחושף את מיזוג ההשפעות המצריות והיווניות-רומיות באמצעות תיאור יצורים מיתולוגיים כמו שור ותאומים.

הסטלה של חמורבי

למרות שאינו קשור אך ורק לאוסף מצרים העתיקה, חפץ ראוי לציון השוכן באותה מחלקה הוא סטלה חמורבי, אנדרטה שמקורה במסופוטמיה העתיקה. מצבה זו כוללת את קוד חמורבי, אחד הקודים המשפטיים המוקדמים ביותר הידועים, והיא מקור חיוני לידע על החברה והתרבות המסופוטמית. מבקרים המעוניינים לבחון את קשרי הגומלין המרתקים בין תרבויות עתיקות לא צריכים להחמיץ את החפץ יוצא הדופן הזה כאשר הם חוקרים את האוסף המצרי.

כדי להעריך באמת את נפלאות מחלקת העתיקות המצריות של הלובר, יש לזכור את ההקשרים ההיסטוריים והתרבותיים הרחבים יותר שהשפיעו על יצירתם של חפצים מרשימים אלה. על ידי כך, המבקרים יכולים לרכוש תובנה שלא תסולא בפז על חייהם של המצרים הקדמונים והבנה מעמיקה של הישגיהם האמנותיים יוצאי הדופן. בעודכם צועדים בתערוכת מצרים העתיקה של הלובר, היו מוכנים לפענח את סיפוריהם החידתיים של הפרעונים וצאו למסע אל ליבה של ציוויליזציה שכבשה את העולם במשך אלפי שנים.

הצצה לתמלוגים: מבט מבפנים על דירות נפוליאון בלובר

טבילה בעולם המפואר של בית המלוכה הצרפתי היא חוויה ייחודית ובלתי נשכחת המוצעת במלון הדירות נפוליאון בלובר ( Napoleon Apartments in the Louvre ). מגורים מפוארים אלה מספקים תובנות על הראוותנות של אורח החיים המלכותי ומציירים תמונה חיה של עידן עבר. חלק זה יחקור את ההיסטוריה של דירות נפוליאון, הקישוטים והריהוט שומטי הלסתות שלהן, כמו גם סיבות מדוע שום ביקור בלובר לא יהיה שלם מבלי לחזות בתפארתן.

דירות נפוליאון היו בעבר מעונו הרשמי של הקיסר נפוליאון השלישי, ששלט בצרפת מ-1852 עד 1870. כאחיינו של נפוליאון בונפרטה האגדי, ביקש נפוליאון השלישי ליצור סביבה המשקפת את פאר תוארו הקיסרי. ידוע בחסותו על האמנויות ובמחויבותו הנלהבת למוזיאון, הוא ביקש להפוך את הלובר למוקד שלטונו על ידי אירוח אירועים מפוארים וקבלות פנים בתוך דירות אינטימיות אך מפוארות אלה.

נכנסים לעולם המלוכה הצרפתי

עם הכניסה לדירות נפוליאון, המבקרים מועברים לאורח החיים המפואר של בית המלוכה הצרפתי מהמאה ה -19. מהקירות המוזהבים והנברשות המעוטרות ועד הרהיטים המרופדים בעושר ובדים מפוארים, לא מתעלמים מאף פרט ביצירת אווירה של ראוותנות. אולם הנשפים, עם מראות מהרצפה עד התקרה ונברשות הבדולח, עוצר נשימה במיוחד, ומספק את הרקע המושלם עבור האליטה לרקוד ולהתערבב.

אחד ההיבטים הבולטים ביותר של דירות נפוליאון הוא מידת האומנות המדהימה שנמצאת בעיצוב הפנים שלהם. המומחיות והמיומנות של האמנים שתרמו לתפאורה ניכרים בעבודות העץ המורכבות, ציורי הקיר המעודנים ופסלי הברונזה המדהימים המעטרים את החדרים. מגילופי העץ המופתיים בחדר האוכל הקטן ועד ציורי התקרה הקסומים בסלון דה איידס דה קאמפ (Salon des Aides de Camp), כל אלמנט בדירות מעיד על האלגנטיות והתחכום של התקופה.

אטרקציה שאסור לפספס בלובר

ביקור בדירות נפוליאון מספק הזדמנות נדירה להיכנס לחייהם של בני המלוכה הצרפתים ולחקור פרק מרתק בהיסטוריה הצרפתית. כפי שהוזכר בסעיף 'מסע למצרים העתיקה', הלובר מקיף תקופות ותרבויות רבות, ומציג חוויה חינוכית ייחודית. עם זאת, דירות נפוליאון בולטות כאטרקציה חובה לא רק בשל חשיבותן ההיסטורית אלא גם בשל יופיין ועושרן מעוררי ההשראה.

לסיכום, דירות נפוליאון בלובר מציעות למבקרים הצצה שובת לב לעולמם של בני המלוכה הצרפתים מהמאה ה -19. העיצוב עוצר הנשימה ותשומת הלב לפרטים בכל היבט של הדירות מאפשרים למבקרים להעריך את אומנות התקופה ולחוות ממקור ראשון את היוקרה של החצר הקיסרית. לביקור מעשיר באמת בלובר, אסור להחמיץ את דירות נפוליאון.

מתפעל מהחן והיופי של פסלים יווניים בלובר

מוזיאון הלובר מכיל אוסף מרשים של פסלים יווניים, הידועים בחן וביופיים. פסלים אלה עומדים כעדות לאמנות יוצאת הדופן של הציוויליזציה היוונית העתיקה וממשיכים לרתק את המבקרים בריאליזם מציאותי ואיכויות ההבעה שלהם. בואו נסתכל מקרוב על ההיסטוריה של פסלים יווניים והשפעתם על האמנות המערבית, כמו גם כמה מהדוגמאות המדהימות ביותר המוצגות בלובר.

האמנות והריאליזם של פסלים יווניים

אחד ההיבטים הבולטים ביותר של פסלים יווניים הוא רמת המיומנות והאומנות יוצאת הדופן שהפגינו הפסלים של אותה תקופה. עם הזמן, פסלים יוונים התרחקו מדמויות נוקשות וסטטיות לייצוגים דינמיים ומציאותיים יותר של הצורה האנושית. התקדמות זו התאפיינה בחקר האנטומיה, התנועה ויחסי הגומלין המורכבים של שרירים ועצמות. כתוצאה מכך, הפסלים היוונים בלובר מציגים ריאליזם ואלגנטיות מוזרים שממשיכים להוות השראה לאמנים מודרניים.

משמעותם של פסלים יווניים ספציפיים בלובר

מספר פסלים יווניים מרהיבים המוצגים בלובר מציגים את מגוון הנושאים והטכניקות בהם השתמשו אמנים עתיקים. אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר היא ונוס דה מילו האיקונית, תיאור שובה לב של אלת האהבה והיופי. ונוס דה מילו, שככל הנראה נוצרה בין השנים 100 לפנה"ס ל-130 לפנה"ס, מסקרנת את הצופים בזרועותיה החסרות ובמסתורין הסובב את יוצרה.

פסל בולט נוסף הוא הגלדיאטור בורגזה, ייצוג מרשים של לוחם בלהט הקרב. יצירת אמנות מרשימה זו כוללת פרטים עדינים ותחושה של תנועה דינמית המדגימה את המיומנות והחדשנות של אמנים יווניים עתיקים. הכללתם של פסלים אלה ואחרים שובי לב מספקת למבקרי הלובר הזדמנות שאין דומה לה להעריך את המורשת האמנותית העשירה של יוון העתיקה.

השפעת פסלים יווניים על האמנות המערבית

הריאליזם והיופי יוצאי הדופן של פסלים יווניים השפיעו עמוקות על התפתחות האמנות המערבית. אמני רנסנס רבים, כמו מיכלאנג'לו ודונטלו, למדו וחיקו את הטכניקות הקלאסיות המשמשות בפיסול היווני כדי ליצור יצירות מופת משלהם. יתר על כן, אמנים ניאו-קלאסיים כמו אנטוניו קנובה המשיכו לשאוב השראה מהאמנות היוונית העתיקה, שנותרה אבן בוחן לפסלים עכשוויים כיום.

טיפים לצפייה בפסלים יווניים בלובר

כדי להפיק את המרב מהביקור שלכם בלובר וליהנות ממלוא הפאר של פסליו היווניים, קחו בחשבון את הטיפים הבאים: ראשית, תכננו את הביקור שלכם באופן אסטרטגי כדי להימנע משעות שיא וקהל. זה יאפשר הערכה נינוחה ומהורהרת יותר של יצירות האמנות. שנית, קחו את הזמן לחקור את החדרים והגלריות השונים המוקדשים לפיסול יווני, שכן כל חלל מציע תובנות ופרספקטיבות ייחודיות על תקופה מרתקת זו של תולדות האמנות. לבסוף, שקול להצטרף לסיור מודרך או להשתמש במדריך שמע כדי לשפר את הבנתך את הפסלים, ההקשר ההיסטורי שלהם והאמנות.

לסיכום, הפסלים היוונים המוצגים בלובר מדגימים את המיומנות והשליטה המדהימה של אמנים יוונים בלכידת היופי והחן של הצורה האנושית. בין אם אתם חובבי אמנות, חובבי היסטוריה, או פשוט מבקרים בלובר בגלל אוסף יצירות המופת יוצא הדופן שלו, התפעלות מהפסלים היוונים היא חוויה בלתי נשכחת שאסור להחמיץ.

הניצחון המכונף: סמל לניצחון ולפאר בלובר

הניצחון המכונף של סמותראקיה, הידוע גם בשם נייקי של סמותראקיה, הוא יצירת מופת עוצרת נשימה העומדת בגאווה כאחד הנכסים היקרים ביותר של מוזיאון הלובר. פסל שיש איקוני זה, שהתגלה על ידי שארל שמפוזו בשנת 1863, מתוארך למאה השנייה לפני הספירה והוא דוגמה יוצאת דופן לאמנות ההלניסטית.

כשמתקרבים לגרם המדרגות של דארו, שם ממוקמת האנדרטה באופן אסטרטגי, אי אפשר שלא להרגיש שבויים בגודלו העצום ובפאר של המבנה. הניצחון המכונף עומד מנצח, כאילו נוחת ללא הרף על חרטום של ספינה. הווילונות הזורמים והכנפיים המפורטות יוצרים אווירה של תנועה ושלווה, מה שהופך אותו לפלא למראה.

הניצחון המכונף, שנחשב להנצחת ניצחון ימי, מסמל את האלה היוונית נייקי, שייצגה ניצחון הן בקרב והן בתחרות. כתוצאה מכך, פסל נשגב זה מגלם ניצחון וניצחון, מה שהופך אותו לסמל הולם לאוסף העצום של יצירות אמנות יוצאות דופן של הלובר.

האמנות הנודעת של הניצחון המכונף ניכרת באיזון המופתי שלה בין מאפיינים ריאליסטיים ואידיאליסטיים. כנפיו האלגנטיות של הפסל נמתחות החוצה בעוד הווילונות המורכבים שלו נצמדים לגוף, ומדגישים את מיומנותו המופלאה של הפסל ההלניסטי שיצר יצירה מעוררת יראת כבוד זו. למרות פגעי הזמן ומזג האוויר, שהביאו לאובדן ראשה וזרועותיה של הדמות, הניצחון המכונף ממשיך להרשים ולעורר השראה באינספור מבקרים מרחבי העולם.

ביקור בלובר אינו שלם מבלי לחזות בפאר הניצחון המכונף של סמותראקיה. כאחד המוצגים האיקוניים ביותר במוזיאון, הוא משמש תזכורת לעושרה של האמנות העתיקה ולהשפעתה המתמשכת על עולם האמנות עד עצם היום הזה. לכן, במהלך ביקורכם בלובר, הקפידו לא לפספס את ההזדמנות להתענג על הפאר של פסל יוצא דופן זה, כמו גם לחקור פסלים יווניים אחרים, כמו אלה הנמצאים באגפי סאלי ודנון של המוזיאון.

מהרנסנס ועד ימינו: סיור בפנינים האמנותיות של הלובר

מוזיאון הלובר, מוזיאון האמנות הנרחב ביותר בעולם, מציע למבקרים מסע בלתי נשכח בעולם האמנות מתקופת הרנסנס ועד ימינו. כל תקופה מציגה את אבני החן שלה, מקסימום עוד יותר את אולמות המוזיאון ומעשיר את הבנתנו את העיסוקים היצירתיים של האנושות.

החל מהרנסאנס, אמנים כמו לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו ורפאל הדגימו את החידושים האמנותיים של תקופה זו. בעוד המונה ליזה של דה וינצ'י היא יצירת המופת הבלתי מעורערת, הלובר מכיל גם יצירות כמו יצירת המופת של מיכלאנג'לו, העבד הגוסס, ויצירת המופת של רפאל, דיוקן בלדאסארה קסטיליונה. יצירות אלה מסמלות את התחייה התרבותית שסימנה את המעבר מימי הביניים לעולם המודרני.

במעבר לבארוק ולקלאסיציזם, המבקרים יוקסמו מהציורים העצומים של פיטר פאול רובנס המתארים סצנות תנ"כיות והיסטוריות, כגון הכתרתה של מארי דה מדיצ'י. יצירות ניאו-קלאסיות, כמו "שבועת ההוראטי" של ז'אק לואי דויד ו"התערבותן של נשות סבין", מציגות יצירות עוצמתיות ונושאים קלאסיים.

הלובר מציג רומנטיקה וריאליזם של המאה ה-19 באמצעות יצירות כמו "חירות מובילה את העם" של אז'ן דלקרואה ו"המלקטים" של ז'אן-פרנסואה מילט. ציורים אלה מתארים רגשות, אירועים היסטוריים ואת חייהם של אנשים רגילים בהתאמה.

למרות שהלובר מתמקד בעיקר באמנות קלאסית, הוא מציג גם מבחר של יצירות אמנות מודרניות ועכשוויות. החלק המודרני של הלובר כולל יצירות של פיקאסו ואמנים בולטים אחרים מהמאה ה -20, ומספק סקירה מקיפה של התפתחות האמנות לאורך מאות שנים.

בעת ביקור בלובר, קחו את הזמן להעריך את הפנינים האמנותיות של כל תקופה ולחקור את המארג העשיר של היצירתיות האנושית. זכרו לבקר בחלקים משמעותיים אחרים שהוזכרו קודם לכן, כמו הפסלים היוונים, דירות נפוליאון, או המונה ליזה האניגמטית שהופכת את חווית הלובר שלכם לבלתי נשכחת.

הדגשת יצירות מופת בלובר

הכירו שתיים מיצירות האמנות הבולטות בלובר – כל אחת מהן מייצגת את האוסף המשובח שהמוזיאון מציע. לצלול לתוך עולם ההשראה באמצעות יצירות מופת אלה.

יצירות אמנות   משמעות התקופה
הכתרתו של נפוליאון ז'אק-לואי דוד ניאו-קלאסי הציור לוכד אירוע מכונן בהיסטוריה הצרפתית, ומשמש הן כהצהרה פוליטית והן כעדות לכישוריו של האמן לתאר במדויק את גדולתה של הסצנה.
מזבח איזנהיים מתיאס גרינוולד רנסאנס יצירת מופת דתית זו נחשבת לאחת היצירות המדהימות והדרמטיות ביותר של האמנות הדתית. הוא מציג תיאור מצמרר של צליבתו של ישו, ומציג רגש משמעותי וצבעים עזים.

שאלות נפוצות לגבי The Louvre Museum

יש לך שאלות נוספות על מוזיאון הלובר והאוסף שלו? הנה כמה שאלות נפוצות שיעזרו לך לתכנן את הביקור שלך:

 • מהו הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאון הלובר כדי להימנע מהמונים?
  הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאון הלובר הוא בימי חול, רצוי מוקדם בבוקר (מיד לאחר הפתיחה) או מאוחר אחר הצהריים (כמה שעות לפני הסגירה). זה מאפשר לך להימנע מקבוצות סיור גדולות ולמקסם את הזמן שלך בילה התפעלות יצירות אמנות.
 • כמה זמן עלי להקצות לביקור שלי במוזיאון הלובר?
  מוזיאון הלובר הוא עצום וזה יכול לקחת ימים כדי לחקור את כל האוסף שלה. כדי להבטיח שתיהנו לחלוטין מהביקור שלכם ולאפשר מספיק זמן לראות את יצירות האמנות המודגשות, אנו ממליצים להקצות לפחות יום שלם או אפילו יותר.
 • האם יש צורך להצטרף לסיור מודרך במוזיאון הלובר?
  בעוד סיורים מודרכים מציעים תובנות ומידע רב ערך על האוסף העצום של המוזיאון, אין צורך להצטרף לאחד. מבקרים רבים מעדיפים לחקור את המוזיאון בקצב שלהם באמצעות מדריכים קוליים או ספרי הדרכה, המאפשרים להם להתמקד בתחומי העניין שלהם.
 • האם אוכל לצלם בתוך מוזיאון הלובר?
  כן, מותר לצלם בתוך מוזיאון הלובר, למעט כמה יוצאים מן הכלל כמו המונה ליזה ותערוכות מתחלפות מסוימות שבהן הצילום עשוי להיות מוגבל. בדקו תמיד אם יש שילוט או בקשו מצוות המוזיאון בהירות.
 • האם יש מתקני גישה מיוחדים למבקרים בעלי מוגבלויות במוזיאון הלובר?
  מוזיאון הלובר מחויב לספק נגישות לכל המבקרים בו. יש מעליות, רמפות לכיסא גלגלים ושירותים נגישים זמינים ברחבי המוזיאון. סיורים מודרכים מיוחדים וחומרים מותאמים למבקרים בעלי מוגבלויות מוצעים גם כן. מידע נוסף ניתן למצוא באתר הרשמי של המוזיאון.
 • איך קונים כרטיסים למוזיאון הלובר?
  ניתן לרכוש כרטיסים באינטרנט מהאתר הרשמי של מוזיאון הלובר או בקופות המוזיאון. כדי להימנע מתורים ארוכים, מומלץ מאוד לקנות כרטיסים באינטרנט ולהדפיס אותם לפני הביקור.

יתרונות הביקור במוזיאון הלובר

גלו את נפלאות האמנות וההיסטוריה במוזיאון הלובר (Louvre) בעל השם העולמי. לא רק שתופתעו ממגוון יצירות האמנות והחפצים, אלא גם תעמיקו את הבנתכם את הציוויליזציות הגדולות בעולם. הנה כמה יתרונות של ביקור במוזיאון הלובר:

 • יצירות מופת מפורסמות בעולם: צפו ביצירות המופת המדהימות כמו המונה ליזה, הניצחון המכונף של סמותראקיה ופסלים יווניים שונים, שכבשו את ליבם ודמיונם של חובבי האמנות במשך מאות שנים.
 • חשיפה לאמנות ותרבות מגוונות: חקור יצירות אמנות וחפצים ממגוון רחב של תרבויות, כולל מצרים העתיקה, יוון, רומא ותקופת הרנסנס, מה שמאפשר הערכה מקיפה יותר של מסורות אמנותיות גלובליות.
 • חינוך והשראה: קבל תובנות יקרות ערך והקשר היסטורי מתצוגות ואוצרים תוך כדי סיור בלובר, שיפור הידע וההבנה שלך בעולם האמנות.
 • חוויה מפוארת: לטבול את עצמך בהיסטוריה המלכותית ובשפע על ידי ביקור בדירות נפוליאון השמורות להפליא ולהבין את החיים המהוללים של האליטה.
 • מגוון אמנותי ללא תחרות: עם למעלה מ -380,000 חפצים ו -35,000 יצירות אמנות מוצגות, הלובר מציע אוסף מגוון המשתרע מימי קדם ועד ימינו, המספק את האינטרסים של כל חובבי האמנות.
 • יופי אדריכלי: הלובר עצמו הוא פלא אדריכלי, מפירמידת הזכוכית האייקונית שלו ועד לגלריות המעוטרות להפליא, המעצימות את החוויה הכוללת של ביקור במוזיאון.
 • יעד ידידותי למשפחות: עם תערוכות אינטראקטיביות שונות, סיורים מודרכים וסדנאות זמינות, הלובר יכול לספק חוויות מרתקות וחינוכיות למבקרים בכל הגילאים.
 • מושלם לביקורים חוזרים: האוסף העצום של הלובר מבטיח שתמיד יהיה משהו חדש לגלות, מה שהופך ביקורים מרובים למהנים ומעשירים כאחד.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן