מוזיאון הלובר אגפים

דמיינו שאתם נכנסים לעולם של אוצרות אמנות נצחיים, עיצוב אדריכלי עוצר נשימה ורגעים משמעותיים בהיסטוריה, והכל בתוך אולמות של מוזיאון איקוני אחד.

ברוכים הבאים למוזיאון הלובר, ציון דרך מונומנטלי המתגאה באוספים נרחבים, אטרקציות תיירותיות מסקרנות ואבני חן נסתרות לבעלי עיניים סקרניות. מהחיוך החידתי של המונה ליזה ועד ליופי הסטואי של ונוס דה מילו, הלובר הוא יעד מעורר יראת כבוד לחובבי אמנות, חובבי היסטוריה ומטיילים כאחד. הצטרפו אלינו בעודנו מסיירים בפינות המרתקות של המוסד המונומנטלי הזה, מתעמקים במשמעותו ההיסטורית, בפלאי האדריכלות ובאטרקציות הפחות מוכרות שרק מחכות להתגלות. הגיע הזמן לצאת למסע של תגליות אמנותיות והיסטוריות במוזיאון הלובר.

אוצרות האמנות של מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר בפריז, צרפת הוא לא רק מוזיאון האמנות הגדול בעולם, אלא גם אוצר בלום של כמה מיצירות המופת המדהימות ביותר של האנושות. הלובר, המאכלס יותר מ-380,000 חפצים ומציג למעלה מ-35,000 יצירות אמנות, מהווה עדות ליצירתיות האנושית וליכולת האמנותית. עם מגוון רחב של צורות אמנות וסגנונות, המוזיאון מושך מיליוני מבקרים מדי שנה, אשר מתפעלים מהיופי וההיסטוריה המוצגים.

בין שלל אוצרות האמנות, יש כמה יצירות איקוניות שהתעלו על הזמן, הפכו לסמלים של תקופתן ושבו את דמיונם של אנשים ברחבי העולם. אולי יצירת האמנות המפורסמת ביותר במוזיאון היא דיוקנו החידתי של לאונרדו דה וינצ'י, המונה ליזה. ציור מעודן זה ממשיך להיות נושא מרתק, מושך קהל גדול שבא לחזות בחיוך המפורסם שלה.

אוצר אמנות בולט נוסף השוכן בלובר הוא הפסל היווני העתיק, ונוס דה מילו. פסל שיש אלגנטי זה, המתאר את אלת האהבה והיופי, התגלה באי מילוס בשנת 1820 ומאז הפך לסמל לאמנות קלאסית. האוסף הנרחב של המוזיאון כולל גם צורות וסגנונות אמנות שונים כגון עתיקות מצריות, עתיקות המזרח הקרוב, אמנות יוונית, רומית ואטרוסקנית, כמו גם ציורים, פסלים ואמנות דקורטיבית צרפתית ואירופית. יצירות אמנות אלה משקפות תקופות היסטוריות שונות, ומציעות הצצה מרתקת להתפתחות התרבותית והאמנותית של תרבויות אנושיות לאורך זמן.

מעבר להצגת אוצרות האמנות הללו, מוזיאון הלובר מבטיח את שימורם לדורות הבאים באמצעות תהליכי רכישה ושימור קפדניים. אוצרי המוזיאון פועלים ללא לאות להשגה, שחזור ותחזוקה של יצירות האמנות יקרות הערך שבטיפולם, תוך שימוש בטכניקות ובכלים חדישים לשמירה על יצירות המופת המהוות חלק בלתי נפרד מהמורשת האמנותית העולמית.

המבקרים בלובר יכולים להעריך את המגוון המגוון של אוצרות האמנות המוצגים לראווה ברחבי הגלריות העצומות והמבוכות של המוזיאון. מהיופי השמימי של הניצחון המכונף של סמותראקיה ועד לפאר המהפנט של ציורי הבארוק הצרפתיים, יצירות אמנות אלה מזמינות את הצופים למסע בהיסטוריה, ומספקות חוויה שובת לב ובלתי נשכחת. בפרקים הבאים נחקור את המשמעות ההיסטורית של הלובר, נבחן את אוספיו הנרחבים, נעמיק בעיצובו האדריכלי ונגלה כמה פנינים נסתרות השוכנות בין כתליו.

גלו את המשמעות ההיסטורית של מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר נושא היסטוריה עשירה ומורכבת המשקפת את משמעותו לא רק בנרטיב התרבותי של צרפת, אלא גם בקנה מידה עולמי. במהלך קיומו התפתח הלובר והסתגל לשינויים החברתיים, הפוליטיים והאמנותיים שחלו בסביבתו. להיכנס ללובר פירושו להיכנס לציר הזמן של ההיסטוריה הצרפתית, מתקופת ימי הביניים ועד ימינו, ולהעריך את תפקידה המשתנה ללא הרף בהתפתחות החברתית-תרבותית של האומה.

הלובר, שנבנה במקור כמבצר במאה ה-12 על ידי המלך פיליפ אוגוסט, עבר מספר גלגולים לפני שהפך למוקד האמנות והתרבות שהוא היום. רק בתקופת שלטונו של פרנסואה הראשון במאה ה-16 אימץ הארמון גישה אמנותית יותר עם תמיכתו והתעניינותו של המלך באמנות הרנסאנס האיטלקית. רכישותיו המשמעותיות, כולל המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י, הניחו את היסודות לאוסף היוקרתי של הלובר.

המסע של הלובר מארמון המלוכה למוזיאון הציבורי

אף על פי שהלובר שימש כמקום מגוריהם של מלכים צרפתים במשך מאות שנים, תפקיד זה הגיע לסיומו עם החלטתו של לואי הארבעה עשר להעביר את חצר המלוכה לארמון ורסאי בסוף המאה ה-17. עם זאת, הבניין מצא ייעוד חדש במהלך המהפכה הצרפתית, כאשר בשנת 1793, הוא פתח את שעריו כמוזיאון ציבורי. המוזיאון החדש שהוקם ביקש להפוך את האמנות לדמוקרטית ולהנגיש אותה לכל האזרחים. בשנים שלאחר מכן המשיכו אוספי הלובר לגדול, ושיקפו את האימפריה המתרחבת של צרפת ואת כיבושיה תחת שלטונו של נפוליאון בונפרטה.

אתגרים וחוסן לאורך ההיסטוריה

ההיסטוריה של הלובר מאופיינת במספר תקופות מאתגרות, כאשר מלחמת העולם השנייה מהווה איום משמעותי על המוזיאון ואוספיו. במהלך הכיבוש הנאצי של צרפת, היצירות היקרות ביותר של הלובר הוסתרו כדי להגן עליהן מפני ביזה. למרות זמנים קשים אלה, המוזיאון התמיד והמשיך להתפתח, וביסס את מעמדו כאחד ממוסדות האמנות הידועים בעולם.

כיום, הלובר משמש עדות למורשת התרבות ולהיסטוריה הצרפתית. זהו סמל של זהות לאומית וגאווה, המושך מיליוני מבקרים מדי שנה עם המערך המהפנט של יצירות מופת אמנותיות, פלאים אדריכליים וסיפורים בני מאות שנים. בעודכם חוקרים את המשמעות ההיסטורית של הלובר, אתם לא רק מתעמקים בהתפתחות המוזיאון עצמו, אלא גם משחזרים את עקבותיו של הנרטיב המרתק והמתפתח של צרפת.

אוספים נרחבים של מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר, הידוע באוספים הנרחבים ומעוררי ההשראה שלו, מכיל אוצר אמיתי של אמנות וחפצים מתקופות היסטוריות שונות ותנועות אמנותיות. אחזקות המוזיאון מאורגנות במספר מחלקות, שכל אחת מהן מוקדשת לצורת אמנות מסוימת או לתקופה מסוימת. מגוון האוספים מבטיח שכל מבקר, ללא קשר לטעמו האישי ולתחומי העניין שלו, ימצא משהו שובה לב בין כותלי המוזיאון.

אחת המחלקות המפורסמות ביותר, וחובה לראות עבור כל מבקר, היא המחלקה לציור. כאן תוכלו להתפעל מיצירות מופת של אמנים ידועים כמו לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו וורמיר. התעמקו בהיסטוריה ובאבולוציה של הציור האירופי, מימי הביניים ועד אמצע המאה ה-19, והתפעלו מהפרטים המורכבים והצבעים העשירים שהפכו יצירות אמנות אלה לאייקונים אמיתיים של מצוינות אמנותית.

המחלקה לאמנות דקורטיבית

מעבר לציורים המוכרים יותר, הלובר מכיל גם אוסף יוצא דופן של אמנות דקורטיבית, הכוללת כלי כסף, קרמיקה, רהיטים, תכשיטים וטקסטיל. חפצים אלה, למרות שלעתים קרובות נוצרו לשימוש מעשי, מציגים יופי מדהים ומיומנות טכנית, ומדגימים את רמת האומנות הגבוהה שהושגה לאורך ההיסטוריה. המחלקה לאמנויות דקורטיביות היא תחנה חיונית למי שמוקסם מעיצובים מורכבים ואמנות מופלאה מעבר לבד.

אוספי אמנות האסלאם

מחלקה ראויה לציון נוספת בלובר היא אוספי האמנות האסלאמית, המציגים מגוון רחב של אמנות וחפצים מעולם האסלאם, המכסים תקופה של למעלה משלוש עשרה מאות. בתוך מחלקה זו, המבקרים יכולים לחקור קרמיקה מעוטרת להפליא, עבודות זכוכית מפורטות מאוד, עבודות מתכת מעודנות, טקסטיל מורכב להפליא. אוספים אלה מספקים הזדמנות לזכות בהערכה עמוקה להיסטוריה האמנותית העשירה של תרבויות האסלאם ולתרומתן למורשת האמנותית העולמית.

דירות נפוליאון

בנוסף לאוספי האמנות הקונבנציונליים יותר, הלובר כולל גם את דירות נפוליאון, המאפשרות למבקרים לחזור אחורה בזמן ולשקוע בשפע של צרפת של המאה ה -19. דירות מפוארות אלה, שאוכלסו בעבר על ידי הקיסר נפוליאון השלישי, כוללות חדרים מעוצבים בפאר מלאים בריהוט, שטיחים ושטיחי קיר המקרינים פאר ואלגנטיות. כשעוברים בחדרים האלה, אי אפשר שלא להתפעל מהפאר של החיים הקיסריים הצרפתיים ומתשומת הלב לפרטים שניתנה כדי ליצור פנים מפוארים כל כך.

לסיכום, האוספים הנרחבים של מוזיאון הלובר מקיפים קשת רחבה של צורות אמנות, תקופות היסטוריות והשפעות תרבותיות, ומספקים למבקרים חוויה עשירה, מגוונת ושובת לב. מהציורים האיקוניים השוכנים במחלקת הציורים ועד לדירות נפוליאון המפוארות וההיסטוריות, יש באמת משהו לכל אחד בתוך האוספים המרשימים של הלובר.

תכנון אדריכלי של מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר הוא יצירת מופת של עיצוב אדריכלי, המשלב סגנונות אדריכליים שונים מתקופות שונות המתקיימות יחד בהרמוניה בין כתליו. ההיסטוריה של הלובר משתרעת על פני שמונה מאות שנים, כאשר כל תקופה משאירה אחריה שכבה של חדשנות אדריכלית המשקפת את התפתחות האומה. בחלק זה נחקור את הסגנונות האדריכליים השונים של המבנים המפוארים של המוזיאון, מביצורים מימי הביניים ועד למודרניות המלוטשת של פירמידת הזכוכית בחצר המרכזית.

יסודות ימי הביניים והרנסאנס

הלובר המקורי היה מבצר מימי הביניים שנבנה במאה ה-12 תחת שלטונו של פיליפ השני. כמבנה הגנתי, המצודה כללה מגדל מאסיבי מוקף חפיר וחומות מגן. בסופו של דבר הוא הפך לבית מגורים מלכותי על ידי קרל החמישי במאה ה-14, שהוסיף אלמנטים גותיים למבנה. במאה ה-16 החל פרנסואה הראשון בהפיכת הלובר לארמון רנסנס. תוספות למבנה בתקופה זו הוסיפו את סגנון הרנסנס הצרפתי היפה לרפרטואר האדריכלי של המוזיאון.

התרחבות קלאסית

השינוי הגדול הבא של הלובר התרחש במאה ה-17 תחת שלטונם של לואי השלושה עשר ולואי הארבעה עשר. העמודים הקלאסיים והאיזון היפה של סימטריה ופרופורציה מדגימים את הסגנון האדריכלי הבארוק. ככל שפנים הלובר התפתח בתקופה זו, בתוספת שיש מרהיב וטיח, החלק החיצוני שמר על סגנון הרנסנס שלו עם חלונות רדומים אופייניים וגגות משופעים.

כנפי דנון ורישלייה

במאה ה-19 החל נפוליאון בונפרטה להרחיב את הלובר עוד יותר, והוסיף את אגף דנון, שהושלם מאוחר יותר על ידי לואי השמונה עשר. נפוליאון השלישי הוסיף את אגף רישלייה, המציג הרחבה של סגנונות הבארוק והניאו-קלאסי, מה שהוסיף עוד יותר לאופי האדריכלי האקלקטי של המוזיאון. השלמת אגפים אלה העניקה ללובר מבנה בצורת U המתאים להצגת אוספי האמנות הנרחבים בחלליו.

הפירמידה והלובר המודרני

אחד המאפיינים הבולטים והאייקוניים ביותר של מוזיאון הלובר הוא פירמידת הזכוכית שעוצבה על ידי I.M. Pei, המתפקדת ככניסה הראשית למוזיאון. הפירמידה המודרניסטית, שהושלמה בשנת 1989, עומדת בניגוד למבנים ההיסטוריים המקיפים אותה, ויוצרת דיאלוג בין העבר להווה. הבחירה בזכוכית כחומר העיקרי למבנה מבטיחה גם שהיא לא תאפיל או תפגע ביופיים של הסגנונות האדריכליים הקיימים.

לאורך ההיסטוריה הארוכה שלו, מוזיאון הלובר השתנה ללא הרף באמצעות חדשנות אדריכלית, המשלבת את העבר וההווה. כל תוספת נבנתה על יסודות קודמותיה, ויצרה מוזיאון שהוא בעת ובעונה אחת אנדרטה היסטורית ומרכז לביטוי אמנותי. כאשר המבקרים חוקרים את העיצוב האדריכלי של מוזיאון הלובר, הם לא רק מגלים את יצירות המופת בתוך התערוכות אלא גם מעריכים את המסע האסתטי של המוזיאון בזמן.

אטרקציות תיירותיות בלובר

כאחד המוזיאונים המתויירים ביותר בעולם, מוזיאון הלובר מתגאה במגוון אטרקציות תיירותיות, המבטיח למבקרים שפע לחקור במהלך ביקורם. חלק זה ידון באטרקציות השונות שניתן לחוות בעת ביקור בלובר. סיורים מודרכים, תערוכות פופולריות ואירועים מיוחדים משפרים את חוויית המוזיאון, בעוד מידע מעשי, כגון מחירי כרטיסים, שעות פעילות, תחבורה ואפשרויות הסעדה, מסייע לתכנן את הביקור בצורה חלקה.

אחת האטרקציות העיקריות בלובר היא הסיורים המודרכים שלו, אשר לוקחים את המבקרים דרך גלריות המבוך שלו ומדגישים כמה מיצירות האמנות המפורסמות ביותר שלו. סיורים מודרכים ניתן לקחת כקבוצה או בנפרד, המאפשר לתיירים לבחור את הפורמט המתאים ביותר להעדפותיהם. מדריכים קוליים זמינים גם כן, ומציעים את האפשרות לחקור את המוזיאון בקצב האישי תוך כדי ליהנות מתובנות מומחים על יצירות המופת.

תערוכות וגלריות פופולריות

מוזיאון הלובר מכיל מספר תערוכות וגלריות פופולריות המושכות חובבי אמנות מרחבי העולם. כמה מיצירות המופת הידועות כוללות את המונה ליזה האייקונית של לאונרדו דה וינצ'י, ונוס דה מילו, והניצחון המכונף של סמותראקיה. המוזיאון מכיל גם אוספים נרחבים שהוזכרו קודם לכן במאמר זה, כגון המחלקה לאמנות דקורטיבית ואוספי אמנות האסלאם.

מלבד יצירות המופת המשמעותיות, הלובר מארגן גם אירועים מיוחדים, תערוכות מתחלפות וסדנאות המציעות חיבור עמוק עוד יותר לאוסף העצום שלו. אירועים אלה בדרך כלל מציגים נושא מסוים או חוקרים רגע מסוים בתולדות האמנות, ומספקים למבקרים נקודת מבט ייחודית על עולם האמנות.

מידע מעשי למבקרים

כאשר מתכננים טיול למוזיאון הלובר, המבקרים צריכים להיות מודעים לפרטים המעשיים שיכולים לעזור להפוך את חווית המוזיאון שלהם למהנה יותר. מחירי הכרטיסים משתנים בהתאם לגיל, למקום המגורים ולהעדפות הסיור. בדרך כלל, הלובר מציע הנחות לסטודנטים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות. כדי להימנע מתורים ארוכים, שקול לרכוש כרטיסים באינטרנט מראש או לבקר בשעות השפל.

מוזיאון הלובר פתוח לקהל הרחב בכל יום למעט ימי שלישי, עם שעות פתיחה מורחבות בימי רביעי ושישי. אפשרויות תחבורה שונות כוללות מערכות תחבורה ציבורית, כגון אוטובוסים ומטרו, כמו גם מוניות וכלי רכב פרטיים.

מספר אפשרויות לסעודה זמינות במוזיאון, לרבות בתי קפה ומסעדות, המספקים מגוון חוויות קולינריות. בין אם אתם מעדיפים קפה מהיר, חטיף קל או ארוחה בישיבה, המסעדות של הלובר מספקות את הטעמים וההעדפות המגוונות של המבקרים.

גלו את אבני החן הנסתרות של מוזיאון הלובר

בעוד מוזיאון הלובר מפורסם בזכות יצירות האמנות האיקוניות שלו, כמו המונה ליזה וונוס דה מילו, יש עוד הרבה מה לחקור במוזיאון העצום הזה. מעבר לשבילים המשובשים היטב שוכנות כמה אבני חן נסתרות שראויות לתשומת לבכם באותה מידה.

אוצר אחד כזה הוא מזרקת לטונה, השוכנת בחצר המרכזית. מזרקה יפה זו לעתים קרובות נעלם מעיניהם של המבקרים הממהרים לעבר האטרקציות המפורסמות יותר של המוזיאון. המזרקה מציגה פסל שיש מרהיב של לטונה, אמם של אפולו ודיאנה, מוקפת צפרדעים ולטאות המסמלות טרנספורמציה ולידה מחדש.

היבט נוסף שלעתים קרובות מתעלמים ממנו בלובר הוא אוסף האמנות המדהים שלו לפני 1500. אוסף נרחב זה, הממוקם באגפים הפחות נחקרים של המוזיאון, כולל יצירות אמנות שנוצרו לפני הרנסנס, כולל יצירות מופת רבות מימי הביניים, חפצים דתיים וכתבי יד מאויירים. יצירות אלה מספקות תובנות יקרות ערך על הטכניקות והנושאים האמנותיים של תקופת ימי הביניים, ומאפשרות למבקרים להבין טוב יותר את ההשפעות שעיצבו את עולם האמנות.

בעת סיור במוזיאון הלובר, אל תגביל את עצמך לגלריות הפופולריות ביותר – קח את הזמן לגלות את אבני החן הנסתרות הרבות הפזורות ברחבי המוזיאון. אטרקציות פחות מוכרות אלה יכולות להציע חוויות ייחודיות, להעשיר את הביקור שלכם ולהעמיק את הערכתכם לאוספים הנרחבים ולעיצוב האדריכלי שהופכים את הלובר למוסד יוצא דופן כל כך.

יצירות המופת הפחות ידועות של מוזיאון הלובר

גלו שתי יצירות מופת פחות מוכרות במוזיאון הלובר שכדאי לבקר בהן בנוסף ליצירות המפורסמות:

אמן יצירות אמנות   מיקום תקופתי (מחלקה)
רפסודת המדוזה תיאודור ז'ריקו 1818–1819 ציורים צרפתיים, חדר 77
ניצחון מכונף של סמותראקיה ידוע 190 לפנה"ס עתיקות יוון, האטרוסקנה והרומית, גרם מדרגות דארו

שאלות נפוצות לגבי מוזיאון הלובר ונספחיו

מצא תשובות לכמה שאלות נפוצות על מוזיאון הלובר, ההיסטוריה שלו, האוספים וחוויות המבקרים.

 • מהו תהליך רכישת יצירות אמנות חדשות למוזיאון הלובר?
  מוזיאון הלובר רוכש יצירות אמנות חדשות בשיטות שונות כגון רכישות, תרומות, עיזבונות והלוואות ארוכות טווח ממוזיאונים אחרים או מאספנים פרטיים. המוזיאון גם מעדכן ללא הרף את אוספיו כדי להבטיח שהם משקפים את אופיו האנציקלופדי והמגוון.
 • כיצד התפתח מוזיאון הלובר עם הזמן?
  מוזיאון הלובר התפתח ממקורותיו כמבצר מימי הביניים וארמון מלכותי להפיכתו למוזיאון הלאומי של צרפת. העיצוב האדריכלי שלה משקף שינויים אלה, והאוספים שלה גדלו עם הזמן כדי להציג מגוון רחב של סגנונות אמנות ומדיה, מה שהופך אותו לאחד המוזיאונים המתויירים ביותר בעולם.
 • אילו מחלקות ייחודיות לאוסף מוזיאון הלובר?
  כמה מחלקות ייחודיות במוזיאון הלובר כוללות את המחלקה לאמנות דקורטיבית, המאחסנת אוסף עצום של חפצי אמנות, והמחלקה לאמנות האסלאם, המציגה יצירות מופת מהעולם המוסלמי. בנוסף, המבקרים יכולים לחקור את דירות נפוליאון, המציעות הצצה לאורח החיים המפואר של הקיסר.
 • אילו מאפיינים אדריכליים ראויים לציון יכולים המבקרים לצפות לראות במוזיאון הלובר?
  המבקרים יכולים להתפעל מסגנונות אדריכליים שונים ברחבי מוזיאון הלובר, משרידי המבצר מימי הביניים ועד פירמידת הזכוכית האייקונית בחצר המרכזית. כל בניין מציג סגנונות אמנות ותקופות שונות, המשקפים את האופי המגוון של אוספי המוזיאון.
 • איזה מידע מעשי צריכים המבקרים לדעת לפני שהם מתכננים טיול למוזיאון הלובר?
  המבקרים צריכים לשקול מחירי כרטיסים, שעות פעילות, אפשרויות תחבורה ומתקני אוכל זמינים כחלק מהביקור שלהם במוזיאון הלובר. חשוב גם להקצות מספיק זמן לאוספים הנרחבים של המוזיאון ולתעדף את התערוכות והתחומים שמעניינים אותם ביותר.
 • אתה יכול לתת דוגמה לפנינה נסתרת שמבקרים עלולים להחמיץ במוזיאון הלובר?
  פנינה נסתרת אחת היא מזרקת לטונה הממוקמת בחצר המרכזית. בעוד מבקרים רבים מתמקדים להגיע ישר ליצירות מפורסמות כמו המונה ליזה, מזרקה מקושטת זו מציעה נקודה ייחודית וציורית בתוך המוזיאון להנאת המבקרים.

יתרונות הביקור בנספחי מוזיאון הלובר

גלו יתרונות רבים של ביקור במוזיאון הלובר ונספחיו וחשפו אוצרות היסטוריים ואמנותיים יקרי ערך.

 • חוויית אמנות סוחפת: היו מוקסמים על ידי יצירות מופת בעלות שם עולמי כגון המונה ליזה וונוס דה מילו, בין היתר.
 • הקשר היסטורי עשיר: התעמקו בהיסטוריה של המוזיאון ובמשמעותו בתרבות הצרפתית, החל מתקופת שלטונם של המלכים הצרפתים ועד המהפכה הצרפתית.
 • אוספים מגוונים: גלו את המגוון הרחב של סגנונות אמנות, צורות ומדיה הזמינים באוספים הנרחבים של הלובר, כגון אוספי אמנות דקורטיבית ואמנות האסלאם.
 • פלא אדריכלי: תוכלו להתפעל מהשילוב של סגנונות אדריכליים לאורך התפתחות המוזיאון, כולל ביצורים מימי הביניים ופירמידות זכוכית עכשוויות.
 • פעילויות מרתקות: קבל תובנות יקרות ערך באמצעות סיורים מודרכים, אירועים מיוחדים ותערוכות אינטראקטיביות המרותקות מבקרים מכל הגילאים.
 • פנינים נסתרות: חשוף היבטים ייחודיים ואוספים פחות ידועים בתוך הלובר, כגון מזרקת לטונה ויצירות אמנות מלפני 1500.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן