מידע על ארמון הלובר שבו נמצא מוזיאון הלובר בפריז

דמיינו שאתם הולכים באולמות המקודשים שבהם מלכים דורכים פעם ויצירות מופת לוחשות סיפורים של פעם. שוכן בלב פריז, ארמון הלובר הוא לא רק מוזיאון איקוני אלא שטיח קיר היסטורי ארוג עם פאר של אמנות ואדריכלות. מהשרידים הסטואיים של ראשית המבצר מימי הביניים ועד למגדלור התרבות המודרני, כל אבן בלובר מדברת כרכים על עבר עשיר בשפע ותככים. ארמון מלכותי זה עמד כעד אילם למהפכות ושחזורים, כאשר כל שכבה מוסיפה לקולאז' שהופך את הלובר לאגדה חיה. אנו מזמינים אתכם לחשוף את הסודות של המבנה הנצחי הזה, עדות ליצירתיות ולסיבולת האנושית.

היסטוריה

ארמון הלובר בפריז הוא אוצר בלום ספוג בהיסטוריה, שיסודותיו נטועים עמוק בתקופת ימי הביניים. המבנה נבנה בתחילה כמבצר על ידי פיליפ השני במאה ה-12, והיה עדות לרצונו של המלך לבצר את העיר מפני איומים אנגלו-נורמניים. עם הזמן, היא עלתה ממקורותיה הצבאיים, ועברה מטמורפוזה למעון מלכותי בחסות קרל החמישי במאה ה-14. מעוטר עוד יותר בפאר בתקופת שלטונו של פרנסואה הראשון, ארמון הלובר הדהד את רוח הרנסנס ששטפה את צרפת.

הארמון גם מילא תפקיד מרכזי במהלך המהפכה הצרפתית, ושימש כמושב סמלי של השלטון. עם זאת, במאה ה-19 עבר הארמון את השינוי החשוב ביותר שלו, והפך מסמל של מלוכה למשכן של אמנות ותרבות כמוזיאון הלובר הנודע. התחלה זו סימנה עידן חדש, ומיצבה את הלובר כמעוז של עשייה אמנותית אנושית והיסטוריה.

אדריכלות

ארמון הלובר מהווה עדות יוצאת דופן להתפתחות האדריכלות הצרפתית, התגלמות של מעבר סגנוני המשתרע על פני תקופות. החפיר לשעבר והגשר האימתני, שתוכננו בתחילה מתוך מחשבה על הגנה, הם שרידים של עבר ימי הביניים כאשר ההגנה הייתה בעלת חשיבות עליונה. במשך מאות שנים, הצללית של הלובר התרחבה והשתנתה. אגף סאלי בישר את השפעת הרנסאנס, והציג סימטריה ופרופורציה בתבליט מדהים.

תקופת הבארוק העניקה ללובר את הגרנדיוזיות של לואי הארבעה עשר, שאדריכליו קישטו את חזיתותיו כדי לשקף את טעמו המלכותי המפואר. עם עלייתו של נפוליאון השלישי לשלטון, עבר הלובר מטמורפוזה נוספת, ששילבה אלמנטים המזכירים את הסגנונות החדשים והנערצים המעידים על האימפריה השנייה. עם זאת, התוספת של פירמידת הזכוכית של I.M. Pei היא שמספקת אולי את הקונטרפונקט הנועז ביותר להיסטוריות של סביבתו – חנית שקופה החודרת את קו הרקיע הפריזאי, ומעניקה ללובר זהות מודרנית מכובדת בין חבריו העתיקים מאבן.

בעוד המבקרים משוטטים במרחבי אגפיו, הם לא רק חוצים מסדרונות אלא מספרים את סיפור התחכום הצרפתי דרך שפת האדריכלות הלא מדוברת, שבה לכל עמוד, חלון וגרגויל יש סיפור לספר. מיזוג זה של אמנות והיסטוריה מהדהד את ההדים של תקופות עברו, ומציע מסע אמיתי על פני הזמן עם כל קשת חיננית ואבן מדרכה מתחת לרגליך. 🏰

אוסף אמנות

מוזיאון הלובר, אוצר בלום של מצוינות אמנותית, מכיל אוסף אמנות מגוון במיוחד החוצה את גבולות הזמן והגיאוגרפיה. בתוך האולמות המקודשים שלה שוכנות מאות שנים של היסטוריה, שכל אחת מהן נתפסה ונשמרה באמצעות שפת האמנות. המבקר בלובר מתקבל בברכה על ידי האוסף העצום של עתיקות מצריות, עדות להישג ידו של המוזיאון בתיעוד מרחבי הציוויליזציה האנושית.

כשעומדים בתוך הפאר של הלובר, אי אפשר שלא להימשך לחיוך החידתי של המונה ליזה, יצירת המופת של לאונרדו דה וינצ'י שעומדת כאבן פינה באוסף האגדי של המוזיאון. ציור זה, לצד יצירות של קאראווג'ו, ורמיר ואינספור אמנים אחרים על סיפון הרפרטואר הנרחב של הלובר, מושך צופים מכל רחבי העולם, כל אחד מהם מחפש אחדות עם אנשי החזון האמנותי של ההיסטוריה.

אוסף הפסלים מעשיר עוד יותר את פלטת הצבעים של הלובר, ומציג נרטיב משלו, כפי שבא לידי ביטוי בניצחון המכונף של סמותראקיה, פלא הלניסטי שנראה כעומד למעוף נצחי. אימוץ צורת האמנות התלת ממדית על ידי המוזיאון מספק חיבור מוחשי לביטוי האמנותי הנע בין הקטן לקולוסילי.

מחלקת האמנות הדקורטיבית מזמינה את המבקרים להערכה אינטימית לאומנות מורכבת, הכוללת חפצים הנעים בין ריהוט נפוליאוני לפורצלן Sèvres. פריטים אלה משלבים פונקציונליות עם יופי טהור, ומציעים תובנות על הטעמים הראוותניים אך העדינים של זמנם. בעודנו חוצים את המסדרונות המעוטרים בחפצים מפוארים, מסירותו של הלובר לשימור ותצוגה של אוצרות אמנותיים כה מוערכים ניכרת תמיד, ומבטיחה שכל ביקור יהיה מעשיר באותה מידה שהוא מעורר השראה.

ככל שהמוזיאון מתפתח ללא הרף, ומוסיף יצירות מופת עכשוויות לאוסף המכובד שלו, הוא עומד כמגדלור של כוחה הנצחי של האמנות לעורר יראה והשראה ❤️. הלובר אינו רק מוזיאון; הוא שומר על המורשת האמנותית הקולקטיבית שלנו, שומר היופי וההיסטוריה השלובים זה בזה.

אתרים מפורסמים

המלון נכנס לסביבתו של ארמון הלובר (Louvre Palace 🏰), ומוקף במגוון של ציוני דרך מכובדים, שכל אחד מהם שוזר את הנרטיב שלו לתוך המארג העשיר של ההיסטוריה הפריזאית. בתוך גבולות היסטוריים אלה שוכן המרחב הירוק של גני טווילרי (Tuileries Garden), נווה מדבר של יופי מטופח המשתרע בשלווה בין הלובר לפלאס דה לה קונקורד (Place de la Concorde), ומשמח את המבקרים עם מיצבי האמנות והאווירה השלווה שלו.

פונט דז ארטס (Pont des Arts), המשתרע על פני הזרמים העדינים של נהר 🌉 הסיין (Seine), מזמין רומנטיקנים ואמנים כאחד להתענג על המבנה האלגנטי שלו, המציע נופים שאין שני להם שהיוו השראה לאינספור בדים. בקרבת מקום, כיכר קרוסל (Place du Carrousel) ניצבת כמגדלור של פאר וסימטריה, ומספקת חזית מפוארת לארמון. במרחק טיילת קצרה משם, הפאלה רויאל מציע תערובת משלו של תרבות ומורשת, המשמשת עדות להתפתחות האדריכלית והחברתית של העיר. ציוני דרך אלה, הממוקמים על הרקע הפנורמי של קו הרקיע של נהר הסיין ופריז, מתמצתים את רוח הפאר הצרפתי ונשארים חלק בלתי נפרד מהחוויה של ארמון הלובר.

מידע למבקרים

אם אתם מתכננים מסע אל לב התרבות וההיסטוריה הצרפתית, מוזיאון הלובר מחכה לכם בזרועות פתוחות. לפני שתשקעו במארג העשיר של אמנות והיסטוריה, כדאי לשים לב למידע חיוני למבקרים שישפר את החוויה שלכם. דלתות המוזיאון פתוחות כל יום למעט יום שלישי, בין השעות 9:00-18:00, וכרטיס מבוגר סטנדרטי לעולם הפלא הזה יעלה בסביבות 15 יורו. עבור אלה מתחת לגיל 18 או תושבי האיחוד האירופי בגילאי 18-25, הגלריות מעוררות ההשראה מציעות גישה חופשית.

כדי לספוג באמת את הפאר של המוזיאון, שקול להשתמש בסיורים המודרכים הזמינים או במדריכים קוליים, המספקים הבנה מעמיקה של יצירות המופת שלפניך. כשאתם משוטטים במסדרונות של יופי נצחי, שימו לב ל'מונה ליזה' ול'ונוס דה מילו' שאסור להחמיץ. יצירות איקוניות אלה מושכות תשומת לב והן צפייה חיונית לכל חובב אמנות. המבנה המבוך של הלובר יכול להיראות מרתיע, אבל עם הכנה נכונה, תוכלו לנווט בו בקלות, לצלול עמוק לתוך הים האמנותי.

יתר על כן, הנוחות שלך היא בעלת חשיבות עליונה, שכן המוזיאון מצויד במתקנים המבטיחים נגישות אופטימלית לכל המבקרים. בין אם אתם זקוקים לרגע כדי להרהר באחת מפינות הישיבה הרבות ובין אם אתם זקוקים לדרכי גישה מיוחדות, הלובר עונה על כל צורך בחן. לאמץ את ההזדמנות לחזות במפגש של היסטוריה, אדריכלות ואוסף אמנות; תנו לאוצרות הלובר לעורר השראה ולשנות את תפיסת היופי שלכם.

מידע על ארמון הלובר שבו ממוקם מוזיאון הלובר בפריז

ארמון הלובר הוא עדות מונומנטלית להיסטוריה הרב-שכבתית של צרפת, לארכיטקטורה המתפתחת ולאמנות שאין שנייה לה. הלובר, המשמש לא רק כמעון של כוח אלא כמגדלור של תרבות, עבר בחינניות למוזיאון, המזמין את העולם לחזות בתפארתו. 🌐

שאלות נפוצות

גלו מידע נוסף על ארמון הלובר (Louvre) האייקוני והמוזיאון המלכותי שלו, והעשירו את הידע שלכם לפני ביקורכם.

 • מהם הטיפים הפנימיים למבקרים בפעם הראשונה במוזיאון הלובר?
  מבקרים בפעם הראשונה צריכים לשאוף לבקר בשעות השפל כדי להימנע מהמונים, לנעול נעליים נוחות להליכה נרחבת, ולתעדף אילו תערוכות לראות מכיוון שכמעט בלתי אפשרי לכסות הכל בביקור אחד. כמו כן, שקול להתחיל את הסיור שלך מאזורים פחות צפופים, כמו גלריות לאמנות מזרח תיכונית או מזרחית.
 • האם ניתן לרכוש כרטיסים למוזיאון הלובר מראש, והאם יש יתרונות לכך?
  כן, כרטיסים ללובר ניתן לרכוש באינטרנט מראש, מה שמומלץ מאוד כדי לחסוך זמן המתנה בתור. יתרון נוסף של רכישה מוקדמת הוא הבטחת כניסה בימים עמוסים בהם המוזיאון עשוי להגיע לתפוסה מלאה.
 • האם יש "אבני חן נסתרות" בתוך הלובר שהמבקרים צריכים לחפש?
  מעבר ליצירות המופת הידועות, הלובר טומן בחובו אוצרות רבים פחות מוכרים. דירות נפוליאון השלישי, למשל, מציעות טעם מעודן של שפע מהמאה ה -19, בעוד גלריה ד'אפולון מתגאה בציור תקרה מדהים שהוחמץ לעתים קרובות על ידי תיירים המתמקדים במונה ליזה.
 • האם מותר לצלם בתוך מוזיאון הלובר?
  צילום לשימוש אישי מותר בדרך כלל בלובר, אך ללא פלאש כדי לשמר את יצירות האמנות. עם זאת, מוצגים מסוימים עשויים לאסור על צילום לחלוטין, ולכן חשוב לשים לב לשלטים ולכבד הגבלות כאלה.

יתרונות הביקור בארמון הלובר ובמוזיאון

חקר הלובר מציע מגוון יתרונות תרבותיים, חינוכיים ואסתטיים:

 • תובנה היסטורית: חשוף את ההיסטוריה הרב-שכבתית של צרפת באמצעות אנדרטה שהייתה עדה לפזרנות מלכותית וללהט מהפכני.
 • פלא אדריכלי: חגגו את עיניכם על שילוב חלק של אדריכלות מימי הביניים, רנסנס, בארוק ואדריכלות מודרנית.
 • אוצר אמנותי: בואו לפגוש אוסף מדהים של אמנות מכל הציוויליזציות, כולל המונה ליזה האניגמטית.
 • משמעות תרבותית: קבל הערכה עמוקה יותר לאבני הדרך האמנותיות שעיצבו את הציוויליזציה האנושית.
 • חוויה מעוררת השראה: הפאר של הלובר מעורר יצירתיות ותשוקה לאמנויות בקרב מבקרים בכל הגילאים.
 • פאר צילומי: צלם את הנוף והפאר המדהימים של ארמון הלובר וסביבתו לזיכרונות שנמשכים לכל החיים.
 • הזדמנות חינוכית: תוכניות חינוכיות וסיורים מודרכים מעשירים את הידע ומספקים הבנה מעמיקה יותר של התערוכות.
 • נגישות: אפשרויות נגישות מותאמות אישית מבטיחות שאוצרות הלובר יהיו זמינים לכל הסקרנים.

 

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן