מוזיאון הלובר באבו דאבי מדריך למטיילים – Louvre Abu Dhabi

מוזיאון הלובר באבו דאבי

גלו את נפלאות מוזיאון הלובר באבו דאבי, יעד תרבותי ייחודי המציע שילוב של אמנות, היסטוריה וארכיטקטורה. מדריך מקיף זה מספק למטיילים מידע חיוני כדי להפיק את המרב מהביקור שלהם.

מבוא: מרכז תרבות עולמי

הלובר אבו דאבי הוא מוזיאון בעל שם עולמי שהפך למרכז תרבותי עולמי עבור חובבי אמנות ומטיילים כאחד. המוזיאון המדהים הזה, הממוקם באיחוד האמירויות הערביות, הוא יצירת מופת אמיתית של עיצוב אדריכלי והוא ביתו של אוסף מרשים של יצירות אמנות מרחבי העולם. בפוסט זה בבלוג, נחקור מה הופך את הלובר אבו דאבי ליעד כל כך מיוחד עבור מטיילים וחובבי אמנות.

 • אמנות מרחבי העולם:
  אחד ההיבטים הייחודיים ביותר בלובר אבו דאבי הוא שהוא אינו מוגבל להצגת יצירות אמנות מכל תרבות או אזור מסוים. במקום זאת, אוסף המוזיאון משתרע על מגוון עצום של תקופות זמן, סגנונות ומיקומים גיאוגרפיים. זה הופך אותו למרכז תרבותי עולמי באמת, ויעד חובה לכל מי שמעוניין לחקור את מגוון המסורות האמנותיות בעולם.

 • ארכיטקטורה מעוררת כבוד:
  היבט נוסף של הלובר אבו דאבי שמייחד אותו ממוזיאונים אחרים הוא הארכיטקטורה המדהימה שלו. עיצוב המוזיאון הוא באמת יצירת אמנות בפני עצמה. עוצב על ידי האדריכל זוכה פרס פריצקר, ז'אן נובל, הכיפה הבולטת של המוזיאון מורכבת מאלפי צורות גיאומטריות ייחודיות, כל אחת מאפשרת לאור טבעי לסנן פנימה ולהאיר את האוספים למטה. התוצאה היא חלל עוצר נשימה שהוא גם פונקציונלי וגם יפה.

בניין הלובר המרשים של אבו דאבי עם הכיפה האיקונית שלו
בניין הלובר המרשים של אבו דאבי עם הכיפה האיקונית שלו

איפה אמנות פוגשת אדריכלות: מה מייחד את הלובר אבו דאבי?

הלובר אבו דאבי הוא מוזיאון ייחודי המשלב בצורה חלקה אמנות וארכיטקטורה כדי ליצור חוויה מיוחדת במינה עבור המבקרים. עיצוב המוזיאון הוא דוגמה בולטת לצומת בין אמנות לארכיטקטורה, על הדפוסים הגיאומטריים המורכבים והשימוש באור טבעי. התוצאה היא חלל שהוא גם פונקציונלי וגם מדהים מבחינה ויזואלית, כאשר כל אלמנט פועל יחד ליצירת שלם מגובש.

אחד המאפיינים הבולטים של הארכיטקטורה של הלובר אבו דאבי הוא הכיפה המדהימה שלו. המבנה המרשים הזה, שמתפרש על פני 180 מטר, מורכב משמונה שכבות של פלדה ואלומיניום. הכיפה נועדה לסנן באור טבעי, וליצור אפקט ויזואלי ייחודי המשתנה לאורך היום. המבקרים יכולים לצפות כשהאור מסתנן דרך הכיפה, מאיר את הגלריות ומדגיש את יצירות האמנות המוצגות.

הגלריות של הלובר אבו דאבי מאורגנות באופן שמעודד את המבקרים לחקור את הקשרים בין תרבויות ותקופות זמן שונות. במקום להפריד בין יצירות אמנות לפי גיאוגרפיה או פרק זמן, הגלריות של המוזיאון מאורגנות בצורה נושאית. זה מאפשר למבקרים לראות כיצד תרבויות שונות השפיעו זו על זו לאורך זמן, ולחקור את הקשרים בין מסורות אמנות שונות לכאורה.

האוסף הקבוע של המוזיאון כולל יצירות ממגוון מגוון של תרבויות ותקופות זמן, כולל חפצים מצריים עתיקים, מתקנים עכשוויים וכל מה שביניהם. הלובר אבו דאבי הוא גם ביתם של מגוון תערוכות זמניות, המציגות את עבודותיהם של אמנים עכשוויים וחוקרים מגוון נושאים הקשורים לאמנות ותרבות.

המקורות: איך נוצר הלובר באבו דאבי?

הלובר אבו דאבי הוא תוצאה של שותפות ייחודית בין איחוד האמירויות הערביות וצרפת. הרעיון למוזיאון הוצע לראשונה בשנת 2007, והוא נחנך רשמית בשנת 2017. המוזיאון נולד מתוך רצון ליצור מוסד תרבותי ברמה עולמית שיציג את מיטב האמנות והתרבות מרחבי העולם.

הלובר אבו דאבי הוא המוזיאון הראשון מסוגו בעולם הערבי, והוא מהווה אבן דרך מרכזית בחילופי תרבות בין המזרח למערב. מייסדי המוזיאון קיוו שהוא יהווה גשר בין תרבויות שונות ויקדם הבנה ודיאלוג.

השותפות בין איחוד האמירויות לצרפת הייתה התאמה טבעית, בהתחשב בהיסטוריה הארוכה של חילופי תרבות בין שתי המדינות. למוזיאונים צרפתיים יש מסורת חזקה של הצגת אמנות מכל העולם, והלובר אבו דאבי מייצג המשך של מסורת זו.

האוסף של הלובר אבו דאבי ייחודי בכך שהוא משלב יצירות ממסורות מזרחיות ומערביות כאחד, המדגיש את הקשר בין תרבויות שונות לאורך ההיסטוריה. מייסדי המוזיאון קיוו שגישה זו תעזור לשבור מחסומים תרבותיים ולעודד את המבקרים לראות את העולם מנקודת מבט אחרת.

חתימה על ההסכם בין צרפת לאיחוד האמירויות הערביות להקמת הלובר אבו דאבי
חתימה על ההסכם בין צרפת לאיחוד האמירויות הערביות להקמת הלובר אבו דאבי

סיור בגלריות: מה אתה יכול לצפות לראות?

הלובר אבו דאבי מתגאה באוסף מרשים של למעלה מ-600 יצירות אמנות, כולל יצירות מהמסורת המזרחית והמערבית כאחד. המבקרים יכולים לצפות לראות הכל, החל מחפצים עתיקים ועד יצירות מופת עכשוויות, כולן שוכנות בסביבה ארכיטקטונית מדהימה.

המוזיאון מאורגן ב-12 גלריות, שכל אחת מהן מוקדשת לנושא או תקופה אחרת בתולדות האמנות. הגלריות מסודרות באופן כרונולוגי, כאשר העבודות המוקדמות ביותר נמצאו בגלריות הראשונות והעבודות האחרונות בגלריות האחרונות.

אחת הגלריות הבולטות היא "הפרוזדור הגדול", הכוללת תקרה עם כיפת מדהימה וסדרה של מתקנים בקנה מידה גדול. גלריה זו משמשת ככניסה למוזיאון ונותנת את הטון לשאר המוצגים.

גלריות אחרות מציגות נושאים ספציפיים, כמו "הכפרים הראשונים" ו"הולדת הכתיבה", החוקרים את הצורות המוקדמות ביותר של הציוויליזציה האנושית. ישנן גם גלריות המוקדשות לתקופות ספציפיות בתולדות האמנות, כמו הרנסנס והבארוק.

אולי אחת הגלריות הייחודיות במוזיאון היא גלריית "דתות אוניברסליות", הבוחנת את הדמיון והשוני בין דתות העולם השונות. הגלריה מציגה יצירות אמנות איקוניות ממסורות דתיות שונות, כולל נצרות, אסלאם ובודהיזם.

המבקרים יכולים גם לצפות לראות יצירות של כמה מהאמנים המפורסמים בעולם, כולל לאונרדו דה וינצ'י, וינסנט ואן גוך ופאבלו פיקאסו. אוסף המוזיאון נמצא בהתפתחות מתמדת, כאשר יצירות חדשות מתווספות על בסיס קבוע.

מסע בזמן: כיצד מאורגן המוזיאון?

הלובר אבו דאבי מאורגן בצורה שלוקחת את המבקרים למסע בזמן, החל מהתרבויות האנושיות המוקדמות ביותר וכלה באמנות עכשווית. המוזיאון מחולק ל-12 גלריות, שכל אחת מהן מתמקדת בנושא או תקופה אחרת בתולדות האמנות.

הגלריות מסודרות באופן כרונולוגי, כאשר העבודות המוקדמות ביותר נמצאו בגלריות הראשונות והעבודות האחרונות בגלריות האחרונות. זה מאפשר למבקרים לקבל הבנה מעמיקה יותר של האופן שבו אמנות ותרבות התפתחו עם הזמן.

כשהמבקרים עוברים בגלריות, הם יתקלו ביצירות אמנות ממגוון תרבויות ומסורות שונות. אוסף המוזיאון כולל יצירות מהמסורת המזרחית והמערבית כאחד, וכן יצירות מאפריקה והמזרח התיכון.

כל גלריה אוצרה בקפידה כדי לספק למבקרים חוויה ייחודית וסוחפת. הגלריות נועדו להציג את האמנות בצורה שתדגיש את המשמעות ההיסטורית והתרבותית שלה.

אחת הגלריות הבולטות היא גלריית "עולם בפרספקטיבה", המציגה שורה של מיצבים רחבי היקף החוקרים היבטים שונים של האנושות, כמו הגירה וזהות. גלריה זו משמשת תזכורת לכך שאמנות היא לא רק עניין של אסתטיקה, אלא גם בחוויה האנושית.

גלריה ייחודית נוספת היא גלריית "קוסמוגרפיה", החוקרת את ההיסטוריה של היקום ומקומנו בתוכו. הגלריה כוללת מגוון של חפצים שונים, כולל גלובוס שמימי מהמאה ה-17 וציור של שמי הלילה.

תצוגת ציר זמן הממחישה את הארגון הכרונולוגי של המוזיאון
תצוגת ציר זמן הממחישה את הארגון הכרונולוגי של המוזיאון

יצירות מופת איקוניות: מהן יצירות האמנות שחובה לראות?

הלובר אבו דאבי הוא ביתו של אוסף עצום של יצירות אמנות איקוניות מרחבי העולם. למבקרים תהיה הזדמנות לראות יצירות מופת של כמה מהאמנים המפורסמים ביותר בהיסטוריה, כולל ליאונרדו דה וינצ'י, וינסנט ואן גוך ופאבלו פיקאסו.

אחת מיצירות האמנות המפורסמות ביותר באוסף הלובר אבו דאבי היא "La Belle Ferronnière" של לאונרדו דה וינצ'י. דיוקן זה של אשת אצולה נחשב לאחת מיצירותיה היפות והחידתיות של האמנית.

יצירת אמנות נוספת שחובה לראות היא "דיוקן עצמי" של וינסנט ואן גוך. הדיוקן העצמי המרשים הזה הוא אחת מיצירותיו המפורסמות ביותר של האמן, והוא מציג את סגנונו הייחודי ואת השימוש בצבע.

גם "דיוקן גבירה" של פבלו פיקאסו מוצג בלובר באבו דאבי. הדיוקן הצבעוני הזה של אישה הוא דוגמה מצוינת לשימוש של האמן בקוביזם ונחשב לאחת מיצירותיו המשמעותיות ביותר.

בנוסף ליצירות האיקוניות הללו, המבקרים יכולים לראות גם יצירות ממגוון תרבויות שונות, כולל חפצים מצריים עתיקים, כתבי יד איסלאמיים וקרמיקה סינית.

אחד היצירות הייחודיות ביותר באוסף המוזיאון הוא קוראן מהמאה ה-10 מצפון אפריקה. כתב היד המואר להפליא זה נחשב לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לקליגרפיה אסלאמית בעולם.

"הכל בפרטים": כיצד להעריך את יצירות האמנות במלואן

כדי להעריך את יצירות האמנות בלובר אבו דאבי, חשוב להקדיש את הזמן לבחון את הפרטים. רבים מהיצירות באוסף המוזיאון מורכבות להפליא ומכילות משמעויות וסמלים נסתרים שניתן בקלות לפספס במבט ראשון.

אחת הדרכים להעריך את יצירות האמנות היא לנצל את המדריך האודיו של המוזיאון. המדריך מספק מידע מפורט על כל יצירה, כולל ההיסטוריה, ההקשר והמשמעות האמנותית שלה. זה יכול לעזור למבקרים להבין טוב יותר את יצירות האמנות ולהעריך את האיכויות הייחודיות שלה.

דרך נוספת להעריך את יצירות האמנות במלואה היא לבחון מקרוב את החומרים והטכניקות בהן השתמש האמן. לדוגמה, בחינת משיכות המכחול בציור או הטקסטורה של פסל יכולה לספק תובנה לגבי תהליך היצירה של האמן והרגשות שהם ניסו להעביר.

בנוסף לבחינת היצירה עצמה, על המבקרים גם להקדיש זמן כדי ללמוד על ההקשר התרבותי וההיסטורי שבו נוצרה היצירה. הבנת ההשפעות הפוליטיות, החברתיות והדתיות שעיצבו את היצירה יכולה לעזור למבקרים להעריך טוב יותר את המשמעות והמשמעות שלה.

מבקר בוחן פסל בעזרת מדריך קולי
מבקר בוחן פסל בעזרת מדריך קולי

הרפתקאות ידידותיות למשפחה: ממה ילדים יכולים ליהנות במוזיאון?

הלובר אבו דאבי הוא לא רק יעד למבוגרים – הוא מציע גם מגוון פעילויות ידידותיות למשפחות שילדים יאהבו. אחת הפעילויות הפופולריות ביותר היא מוזיאון הילדים, שמיועד במיוחד לילדים בגילאי 6-12. כאן, ילדים יכולים לחקור וללמוד על תרבויות שונות באמצעות תערוכות אינטראקטיביות ופעילויות מעשית.

בנוסף למוזיאון הילדים, הלובר אבו דאבי מציע גם סדנאות וחוגים קבועים לילדים. סדנאות אלו מכסות מגוון נושאים, מאמנות ועיצוב ועד היסטוריה ומדע, והן נועדו להיות חינוכיות ומהנות כאחד.

לילדים צעירים יותר, המוזיאון מציע תוכנית מיוחדת בשם "סיפורים מהמזרח", הכוללת מפגשי סיפור ופעילויות אינטראקטיביות המציגות לילדים את האמנות והתרבות של המזרח התיכון.

אחת הפעילויות הידידותיות ביותר למשפחות בלובר אבו דאבי היא משחק "בלש אמנות". המשחק האינטראקטיבי הזה מאפשר לילדים לחקור את המוזיאון ולפתור חידות וחידות הקשורות ליצירות האמנות המוצגות. זוהי דרך מצוינת לשמור על מעורבות והבידור של ילדים תוך כדי ללמד אותם על אמנות ותרבות.

לבסוף, הלובר אבו דאבי מציע גם מגוון סיורים ידידותיים למשפחות וביקורים מודרכים. סיורים אלו נועדו להיות מרתקים ואינטראקטיביים, והם מובלים על ידי מדריכים מנוסים המיומנים בהנגשת אמנות ותרבות ומעניינת לילדים.

מעבר לתערוכות: אילו שירותים נוספים מציע המוזיאון?

הלובר אבו דאבי הוא לא רק מוזיאון – הוא גם מרכז תרבותי המציע מגוון שירותים ושירותים למבקרים. אחד המאפיינים המרשימים של המוזיאון הוא הארכיטקטורה שלו, שהיא יצירת אמנות בפני עצמה. הבניין תוכנן על ידי האדריכל הנודע ז'אן נובל, וכולל כיפה מדהימה המורכבת מלמעלה מ-7,800 כוכבים.

המוזיאון מציע גם מגוון אפשרויות לסעודה, החל מבתי קפה נינוחים ועד למסעדות משובחות. בתי הקפה והמסעדות ממוקמים בתוך המוזיאון ומחוצה לו, ומציעים מגוון מאכלים שיתאימו לכל טעם.

למי שמתעניין בקניות, בלובר אבו דאבי יש חנות מתנות המוכרת מגוון מזכרות ומתנות הקשורות לאוספי המוזיאון. המבקרים יכולים לרכוש ספרים, גלויות ופריטים אחרים המציגים את האמנות והתרבות של האזור.

המוזיאון מציע גם מגוון שירותים כדי להפוך את חווית המבקר לנוחה ומהנה ככל האפשר. שירותים אלו כוללים אינטרנט אלחוטי חינם, אחסון מזוודות וחדר תפילה למי שצריך.

למבקרים עם מוגבלויות, הלובר אבו דאבי מציע מגוון שירותים כדי להבטיח שהם יוכלו ליהנות באופן מלא מהמוזיאון. שירותים אלו כוללים השכרת כסאות גלגלים, מדריכי שמע ופרשנות לשפת הסימנים לסיורים מודרכים.

לבסוף, המוזיאון מציע מגוון תוכניות ואירועי תרבות לאורך כל השנה. תוכניות אלו כוללות קונצרטים, הופעות, הקרנות סרטים והרצאות, ונועדו להציג את האמנות והתרבות של האזור.

ספריית המוזיאון, המציגה מגוון משאבי אמנות ותרבות
ספריית המוזיאון, המציגה מגוון משאבי אמנות ותרבות

תוכניות ואירועי תרבות: מה קורה בלובר אבו דאבי?

הלובר אבו דאבי הוא לא רק בית לאוסף עצום של אמנות וחפצים, אלא גם מציע מגוון של תוכניות תרבות ואירועים לאורך כל השנה. תוכניות ואירועים אלו נועדו להציג את האמנות והתרבות של האזור ולספק למבקרים חוויה ייחודית וסוחפת.

אחד האירועים הפופולריים ביותר במוזיאון הוא יריד האמנות של אבו דאבי, שמתקיים מדי שנה ומפגיש בין גלריות ואמנים מרחבי העולם. היריד כולל מגוון תערוכות, שיחות וסדנאות, והוא ביקור חובה עבור חובבי אמנות.

המוזיאון מארח גם מגוון מופעים מוזיקליים, החל מקונצרטים קלאסיים ועד מופעים עכשוויים. מופעים אלו מתקיימים באודיטוריום של המוזיאון ומעניקים למבקרים הזדמנות ייחודית ליהנות ממוזיקה באווירה מהממת.

למתעניינים בקולנוע מתקיימים במוזיאון הקרנות קבועות של סרטים קלאסיים ועכשוויים כאחד. הקרנות אלו מספקות למבקרים הזדמנות ייחודית ליהנות מקולנוע בהקשר תרבותי.

הלובר אבו דאבי מציע גם מגוון תוכניות חינוכיות למבקרים בכל הגילאים. תוכניות אלו כוללות סדנאות, שיעורים וסיורים שנועדו לספק למבקרים הבנה מעמיקה יותר של האמנות והתרבות של האזור.

לבסוף, המוזיאון מארח מגוון תערוכות מיוחדות במהלך השנה, המציגות אמנים או נושאים ספציפיים. תערוכות אלו מספקות למבקרים הזדמנות ייחודית לצפות ביצירות אמנות נדירות ומשמעותיות וללמוד עוד על היבטים שונים של אמנות ותרבות.

מידע מעשי: מתי הזמן הטוב ביותר לבקר?

הזמן הטוב ביותר לבקר בלובר אבו דאבי הוא במהלך החודשים הקרירים, הנמשכים מאוקטובר עד אפריל. במהלך תקופה זו, מזג האוויר מתון יותר, מה שהופך אותו לנוח יותר לחקור את האזורים החיצוניים של המוזיאון.

כדאי גם לציין שהמוזיאון סגור בימי שני, ולכן כדאי לתכנן את הביקור בכל יום אחר בשבוע.

המוזיאון פתוח בין השעות 10:00-20: 00 בימי שבת, ראשון, שלישי ורביעי, ובין 10:00-22:00 בימי חמישי ושישי.

אם אתם מחפשים להימנע מההמונים, עדיף לבקר במוזיאון במהלך ימי חול, שכן סופי השבוע נוטים להיות עמוסים יותר. כדאי גם לשקול ביקור במוזיאון בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות, שכן אלו נוטים להיות זמנים שקטים יותר.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון הביקור הוא האם מתקיימים במוזיאון אירועים מיוחדים או תערוכות מיוחדות. אם יש תערוכה או אירוע מסוים שאתם מתעניינים בו, עדיף לבדוק באתר המוזיאון את התאריכים והשעות.

לבסוף, חשוב לציין שהמוזיאון יכול להיות עמוס מאוד במהלך שיא עונת התיירות, הנמשכת מדצמבר עד מרץ. במהלך תקופה זו, מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי למנוע תורים ארוכים ולהבטיח ביקור חלק ומהנה.

מבקרים נהנים מהמוזיאון בשעות אחר הצהריים פחות עמוסות בימי חול
מבקרים נהנים מהמוזיאון בשעות אחר הצהריים פחות עמוסות בימי חול

כרטיסים וסיורים: כיצד תוכל להפיק את המרב מהחוויה שלך?

ישנן מספר אפשרויות שונות לרכישת כרטיסים ללובר אבו דאבי. אפשר לקנות כרטיסים באינטרנט מראש, מה שמומלץ להימנע בתורים ארוכים. לחילופין, ניתן לרכוש כרטיסים בדלפק הכרטיסים של המוזיאון ביום הביקור.

בנוסף לכרטיסי כניסה סטנדרטיים, יש גם סיורים מודרכים שיכולים לשפר את החוויה שלך במוזיאון. סיורים אלו מובלים על ידי מדריכים בעלי ידע שיכולים לספק תובנות ומידע על יצירות האמנות המוצגות.

ישנם גם סיורים מיוחדים זמינים, כגון סיור "אמנות דרך הזמן", אשר חוקר את אוסף המוזיאון דרך העדשה של תקופות היסטוריות שונות. המוזיאון מציע גם סיורים המיועדים למשפחות עם ילדים קטנים, הכוללים פעילויות אינטראקטיביות ומשחקים.

למי שרוצה חוויה ייחודית באמת, המוזיאון מציע מפגשי "אמנות + יוגה", בהם יכולים המשתתפים לתרגל יוגה מוקפים ביצירות האמנות של המוזיאון. המוזיאון גם מארח מדי פעם אירועים המאפשרים למבקרים לחוות את המוזיאון בצורה שונה, כמו סיורים ליליים או תערוכות מיוחדות.

כאשר מתכננים את הביקור שלכם, כדאי לשקול אם סיור מודרך או חוויה מיוחדת ישפרו את הביקור שלכם בלובר אבו דאבי. עם זאת, אם אתם מעדיפים לחקור את המוזיאון בקצב שלכם, כרטיסי כניסה סטנדרטיים הם עדיין אפשרות מצוינת.

איך להגיע: מהן אפשרויות התחבורה שלך?

הלובר אבו דאבי ממוקם באי סעדיאט, שנמצא כ-20 דקות נסיעה ממרכז העיר אבו דאבי. אחת האפשרויות להגיע למוזיאון היא לקחת מונית או שירות שיתוף נסיעות מהמלון או ממקום אחר בעיר. מוניות זמינות בקלות ובמחיר סביר יחסית באבו דאבי.

אפשרות נוספת היא לנסוע בתחבורה ציבורית. משרד התחבורה מפעיל קווי אוטובוס המקשרים בין חלקים שונים של העיר לאי סעדיית. אוטובוס 192 נוסע ישירות למוזיאון, בעוד שמסלולים אחרים ידרשו העברה. בנוסף, מוניות מים זמינות ממקומות מסוימים בעיר, המספקות דרך נופית וייחודית להגיע למוזיאון.

אם אתם נוהגים, יש חנייה בשפע במוזיאון. הלובר אבו דאבי נגיש בקלות מהכבישים המהירים באבו דאבי.

עבור אלה השוהים בדובאי, המוזיאון נמצא במרחק של כ-90 דקות נסיעה משם. אמנם אפשר לקחת מונית או שירות שיתוף נסיעות, אבל זה יכול להיות די יקר. לחלופין, ישנם אוטובוסים הנוסעים בין דובאי לאבו דאבי, המספקים אופציה משתלמת יותר למי שנוסע בתקציב נמוך.

הכניסה למוזיאון עם שילוט ברור ואפשרויות תחבורה
הכניסה למוזיאון עם שילוט ברור ואפשרויות תחבורה

אפשרויות לסעודה: היכן תוכלו להתענג על ארוחה במהלך ביקורכם?

הלובר אבו דאבי מציע מספר אפשרויות לסעודה למבקרים המעוניינים לנשנש משהו במהלך ביקורם. המסעדה הראשית של המוזיאון, L'Operá, ממוקמת בקומת הקרקע וכוללת תפריט בהשראת המטבח הים תיכוני. במסעדה יש מקומות ישיבה בפנים ובחוץ ומציעה נופים מדהימים של האדריכלות של המוזיאון ושל הים שמסביב.

לחוויית אוכל נינוחה יותר, המבקרים יכולים לבקר בבית הקפה של המוזיאון, המגיש מגוון כריכים, סלטים ומנות קלות אחרות. בית הקפה ממוקם על המרפסת החיצונית ומציע נופים יפים של הים ושל הארכיטקטורה של המוזיאון.

בנוסף לאפשרויות לסעודה אלו באתר, ישנן מספר מסעדות ובתי קפה הממוקמים באזור האי סעדיאט שמסביב. המבקרים יכולים לחקור מלונות ומרכזי קניות בקרבת מקום עבור אפשרויות סעודה נוספות.

ראוי לציין שאסור להכניס אוכל ושתייה לגלריות, אז תכננו את שעת הארוחה שלכם בהתאם. עם זאת, המבקרים מוזמנים להביא חטיפים ומשקאות כדי ליהנות במרפסת החיצונית של המוזיאון או באזורים ייעודיים אחרים.

לאלו המחפשים ליהנות מחוויית אוכל ייחודית יותר, המוזיאון מארח מדי פעם אירועים מיוחדים הכוללים אוכל ושתייה. אירועים אלה עשויים לכלול טעימות יין, ארוחות ערב בנושא, וחוויות קולינריות אחרות.

טיפים למבקרים בפעם הראשונה: איך להפוך את הטיול שלך לבלתי נשכח

ביקור בלובר אבו דאבי בפעם הראשונה יכול להיות חוויה סוחפת, אבל עם קצת הכנה, אתה יכול להפיק את המרב מהטיול שלך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך ליהנות מביקורך במוזיאון לאמנות ברמה עולמית זה:

 • 1. תכננו את הביקור מראש:
  בדקו באתר המוזיאון למידע על שעות, מחירי כרטיסים ותערוכות מיוחדות. שקול להזמין סיור מודרך כדי לשפר את החוויה שלך.

 • 2. התלבשו בנוחות:
  תעשו הרבה הליכה, אז תלבשו נעליים ובגדים נוחים. הקפידו על לבוש צנוע, שכן במוזיאון יש קוד לבוש המחייב את המבקרים לכסות את הכתפיים והברכיים.

 • 3. הביאו מצלמה:
  תרצו לצלם את הארכיטקטורה המרהיבה ואת יצירות האמנות המוצגות, אך הקפידו לבדוק את מדיניות הצילום של המוזיאון לפני הצילום.

 • 4. קחו את הזמן:
  הלובר אבו דאבי הוא מוזיאון גדול עם הרבה מה לראות, אז אל תמהרו בין התערוכות. קח את הזמן שלך כדי להעריך באופן מלא את יצירות האמנות והארכיטקטורה.

 • 5. התמקדו בנקודות השיא:
  אם אתם קצרים בזמן, התמקדו ביצירות האמנות שחובה לראות במוזיאון, כמו "La Belle Ferronnière" של ליאונרדו דה וינצ'י ו"דיוקן עצמי" של וינסנט ואן גוך.

 • 6. שקלו ביקור בשעות השפל:
  המוזיאון עלול להיות צפוף, במיוחד בסופי שבוע ובחגים. שקול לבקר במהלך ימי חול או בבוקר כדי להימנע מההמונים.

 • 7. הישארו לחות:
  הביאו בקבוק מים כדי להישאר לחות במהלך הביקור שלכם, מכיוון שהמוזיאון יכול להיות חם ולח.

  8. אל תשכחו לחקור את השטחים החיצוניים:
  המרפסת החיצונית של המוזיאון מציעה נופים מדהימים של הים והסביבה. קח קצת זמן כדי לחקור את האזורים החיצוניים וליהנות מהסביבה היפה.

 • 9. נצלו את תכניות התרבות:
  המוזיאון מציע מגוון תכניות ואירועי תרבות, כגון שיחות, סדנאות ומופעים. בדוק באתר המוזיאון למידע על אירועים קרובים.

מבקר בפעם הראשונה מצטלם מול יצירת אמנות מפורסמת לתמונה בלתי נשכחת
מבקר בפעם הראשונה מצטלם מול יצירת אמנות מפורסמת לתמונה בלתי נשכחת

מסקנה: הלובר אבו דאבי – יעד אמנותי ברמה עולמית

לסיכום, הלובר אבו דאבי הוא מוזיאון לאמנות ברמה עולמית המציע חוויה ייחודית ובלתי נשכחת למבקרים. עם הארכיטקטורה המדהימה שלו, האוסף המגוון של אמנות ותוכניות תרבות, המוזיאון הוא יעד חובה עבור חובבי אמנות ומטיילים כאחד.

 • פלא אדריכלי:

  הארכיטקטורה של המוזיאון היא מאפיין בולט, עם הכיפה המורכבת והשטחים החיצוניים המדהימים שלו. הכיפה מורכבת מאלפי כוכבי מתכת המסננים את אור השמש, ויוצרים אפקט מדהים שמשתנה לאורך היום. האזורים החיצוניים מציעים נופים עוצרי נשימה של הים והסביבה, מה שהופך אותו למקום המושלם להירגע ולהתבונן בנוף.

 • אוסף מגוון של אמנות:

  אוסף האמנות של הלובר אבו דאבי משתרע על פני מגוון רחב של תרבויות ותקופות זמן, מחפצים עתיקים ועד ליצירות עכשוויות. הגלריות של המוזיאון מאורגנות באופן נושאי, ומאפשרות למבקרים לחקור נושאים ורעיונות שונים על פני תרבויות ותקופות זמן. האוסף כולל יצירות אמנות איקוניות, כמו "La Belle Ferronnière" של ליאונרדו דה וינצ'י ו"נפוליאון חוצה את האלפים" של ז'אק-לואי דוד, וגם אוצרות פחות מוכרים מרחבי העולם.

 • תוכניות תרבות:

  בנוסף לאוסף האמנות המרשים שלו, הלובר אבו דאבי מציע מגוון תוכניות תרבות ואירועים המציגים את המגוון של אוסף המוזיאון. תוכניות אלה כוללות שיחות, סדנאות ומופעים החוקרים תרבויות וצורות אמנות שונות. המוזיאון מציע גם תוכניות חינוכיות לילדים ולמשפחות, מה שהופך אותו ליעד נהדר עבור מבקרים בכל הגילאים.

מוזיאון הלובר באבו דאבי מדריך למטיילים:

מקוםאדריכלתאריך פתיחהדמי כניסה
אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביותז'אן נובל11 בנובמבר 201763.36 ₪
אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביות24,000 מ"ר.23מעל 600 חתיכות
אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביותמודרני ועכשווי10-20כן
אבו דאבי, איחוד האמירויות הערביותכןכןכן

הלובר אבו דאבי מציע חוויה טרנספורמטיבית לחובבי אמנות ותרבות. עם הארכיטקטורה המדהימה, האוסף המגוון והתוכניות המרתקות שלו, זהו יעד חובה לכל מי שמבקר באיחוד האמירויות הערביות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן