ללכת למוזיאון הלובר בפריז או למוזיאון הוותיקן ברומא?

יש פיתוי שאין להכחישו בלחישות ההיסטוריה העתיקות וביופייה עוצר הנשימה של האמנות שיכול לשלוח כל מטייל הנאבק אחר האטלס שלו. אבל כשמדובר בבחירה בין שתי המעצמות התרבותיות המובילות בעולם – מוזיאון הלובר בפריז או מוזיאון הוותיקן ברומא – אפילו חובב הגלובוס המנוסה ביותר עלול למצוא את עצמו בצומת דרכים.

שני מוזיאונים אלה הם עדות לגאונות האמנותית של האנושות, עם הלובר המאכלס את 'מונה ליזה' האניגמטית של דה וינצ'י, והוותיקן, תקרת הקפלה הסיסטינית מעוררת ההשראה של מיכלאנג'לו. כאשר אנו מתעמקים בלב היעדים האיקוניים הללו, אתה עלול למצוא את עצמך מועבר לפאר של הרנסנס או למיסטיקה של מצרים העתיקה. נפרום את חוטי העבר, נחצה את מסדרונות המבוך של מוזיאונים אלה, נצעד לאורך הרחובות המרוצפים של הסביבה, ונתמכר לקסם המוזר של אורח החיים המקומי.

מבוא: האם כדאי ללכת למוזיאון הלובר בפריז או למוזיאון הוותיקן ברומא?

מסע הוא מסע בעל פנים רבות, וחקר תרבותי עומד כאחד ממוקדי המשיכה המתמשכים ביותר עבור נוודים ברחבי העולם. ככזה, ההחלטה בין ביקור במוזיאון הלובר עטור השבחים העולמי בלב פריז, לבין מוזיאון הוותיקן היוקרתי השוכן ברומא, מציבה לעתים קרובות בחירה קשה עבור מטיילים. שני המוסדות שופעים משמעות היסטורית, ומתהדרים באוספי אמנות יקרי ערך ומורשות בנות מאות שנים. מדריך זה מתכוון לצייד אתכם בתובנות חיוניות על שתי הבהמות התרבותיות הללו, ולמוסס את הדילמה שלכם כדי לאפשר החלטה התואמת בצורה הטובה ביותר את האינטרסים וההעדפות שלכם.

החלקים שלפניכם יתארו באופן מקיף את אזור המלונות בסביבת הלובר, ולאחר מכן דיון מעמיק על אוספי הלובר וההיסטוריה שלו. באופן דומה, נעמיק באזור סביב קריית הוותיקן והאוספים הנרחבים של הוותיקן. בהתבסס על העושר התרבותי והמשמעות של מוזיאונים אלה, ההחלטה שתימצא נכונה תהיה ללא ספק שונה בין פרטים, ובכך תדגיש את הצורך בהבנה מעמיקה של מה כוללת כל אפשרות.

מיקום: לובר

האזור שמסביב למוזיאון הלובר (Louvre Museum) בעל השם העולמי שוכן בלב פריז, ומהווה כוורת שוקקת של גירוי תרבותי וקסם שאין שני לו. בין אם אתם מקימים מחנה בסיס במרחק נגיעה מהכניסה למוזיאון או בוחרים בשהייה נעימה השוכנת עמוק יותר ברחובות המבוך של פריז, אזור זה מציג מגוון של מקומות לינה המתאימים לכל תקציב והעדפות.

ראשית, המלונות הפריזאיים המפוארים הממוקמים בסמוך ללובר מאפשרים למבקרים לטבול את עצמם לחלוטין באווירה הקסומה של העיר. מלונות אלה, הידועים בחללי הפנים המפוארים שלהם ובשירותים ברמה הגבוהה ביותר, מציעים מקום מפלט שליו לאחר יום של סיור באוספים העצומים של מוזיאון הלובר. ממקום מושבכם הנוח, תהיה לכם נקודת התצפית המושלמת לצפות בעיר פריז פועמת חיים, פעימות הלב שלה מסונכרנות לזמזום של בתי קפה הומים ומקומיים מפטפטים.

קסם החיים המקומיים

בינתיים, האזור שופע גם אפשרויות לינה זולות יותר, אך לא פחות מענגות. מלונות בוטיק ו-BnB מקסימים חבויים בפינות, ומציעים הצצה אינטימית יותר לחיים הפריזאיים. יחידות אירוח אלה אולי אינן כוללות את השפע של עמיתיהן היוקרתיים, אך הן יותר ממפצות על כך עם האווירה החמה ומסבירת הפנים והקסם האותנטי שלהן.

הבחירה להישאר בקרבת מוזיאון הלובר מציבה אתכם בעמדה מעוררת קנאה של גישה קלה לכמה מהאתרים וההיצע התרבותי האיקוניים ביותר של פריז. הליכה מהירה אחר הצהריים לא רק תיקח אתכם אל מפתן דלתו של הלובר, אלא גם תגלה את מארג ההיסטוריה והארכיטקטורה העשיר של העיר.

מעבר לקסם הנצחי של מוזיאון הלובר עצמו, האזור הזה שופע רחובות מקסימים, בתי קפה ציוריים ובוטיקים שחובה לבקר בהם ולוכדים בצורה מושלמת את מהות העיר. האווירה הפועמת והתוססת שלה משתווה רק לארכיטקטורה המדהימה ולקסם ההיסטורי שלה. בין אם אתם חוזרים מיום מספק במוזיאון או יוצאים לחקור את העיר, אזור הלובר לא מפסיק לרתק ולעורר השראה.

ככל שאנו מתעכבים עמוק יותר על הלובר וההיסטוריה שלו בחלקים הבאים, זכרו שחלק משמעותי מההרפתקה הוא באמת לטבול את עצמכם באווירה של העיר העוטפת את המוזיאון. לכן, בחרו בחוכמה היכן אתם שוהים, שכן הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהמסע התרבותי שלכם.

אוספי הלובר

מוזיאון הלובר בפריז, שזכה לשבחים כמוזיאון האמנות הגדול והמתויר ביותר בעולם, מחזיק אוסף מדהים של כ-380,000 חפצים, כאשר 35,000 מהם מוצגים בתערוכה. עם אוסף כה עצום, אי אפשר שלא לאבד את עצמך במסדרונות המרופדים בפסלים מלכותיים, ציורים מרהיבים וחפצים בני מאות שנים שכל אחד מהם מספר סיפור שובה לב של היסטוריה וציוויליזציה אנושית.

המחלקה לציורים

ללא ספק אחד האוצרות האהובים ביותר של הלובר הוא 'מונה ליזה' האניגמטית. עם חיוכה הכובש, יצירת מופת זו של לאונרדו דה וינצ'י ממשיכה להדהים ולרתק מיליוני מבקרים מדי שנה. עם זאת, היא רק אחת מ-7,500 הציורים המדהימים המעטרים את המוזיאון, מהמאה ה-13 עד אמצע המאה ה-19. אוסף זה מכיל יצירות של דמויות אמנות גדולות בהיסטוריה האירופית, כמו 'חירות מובילה את העם' של דלקרואה, 'סעודת החתונה בקאנה' של ורונזה ודיוקנאות של רמברנדט.

אגף העתיקות המצרי

מחלקת העתיקות המצרית היא בין העתיקות ביותר במוזיאון שכן היא מתוארכת לימי נפוליאון הראשון. אוסף זה משתרע על פני 4,000 שנה וכולל כ-50,000 יצירות. מבחר כתבי הפפירוס, תכשיטים, סרקופגים, פסלים ופריטים דתיים מציע תובנה על אורח החיים, האמונות והתרבות המסקרנים של מצרים העתיקה.

מחלקת העתיקות היוונית, האטרוסקנית והרומית

מחלקת העתיקות היוונית, האטרוסקנית והרומית היא עדות ליכולת האמנותית של תרבויות עתיקות אלה. תיאטרון הפסלים מכיל 36,000 יצירות, כולל יצירת המופת הקלאסית משיש, 'ונוס דה מילו' ו'הניצחון המכונף של סמותראקיה' ההלניסטית. תוכלו למצוא גם אמפורות רבות, ציורי קיר, פסיפסים, ועוד השופכים יחד אור על חייהם המסקרנים של קהילות עתיקות אלה.

אגף העתיקות במזרח הקרוב

ביקור במחלקת עתיקות המזרח הקרוב משול לכניסה לקפסולת זמן ולמסע במסופוטמיה ובאימפריה הפרסית. מקוד חמורבי הידוע לשמצה ועד שוורים בעלי כנפי שער מחרסאבאד, מחלקה זו חושפת את ערש הולדתן של הציוויליזציות המוקדמות ביותר בעולם ואת שחר הכתיבה.

מפת הדרכים של הלובר משתרעת על פני ציר זמן נרחב ואזורים גיאוגרפיים מגוונים, המשקפים את מחויבותו לשימור המורשת העולמית. ההיקף העצום של אוספים אלה מדגיש את המורכבות והעושר של היצירתיות וההישגים האנושיים לאורך הדורות. לא משנה אם אתם מבקרים בפעם הראשונה או אורחים חוזרים, העושר שתגלו באולמות אלה בוודאי ירתק אתכם ויעורר בכם השראה.

כל חפץ בלובר מספר סיפור, מהדהד עם הדים מהעבר שמושכים אותך עמוק יותר. כל קולקציה מזמינה אתכם לאבד את עצמכם בחקירה סוחפת שמתעלה מעבר לערך האסתטי של יצירות אמנות. הלובר, במהותו, הוא אנתולוגיה תוססת של ההיסטוריה והתרבות האנושית, כאשר כל מחלקה דומה לפרקים מתקופות ואזורים שונים.

מ'מונה ליזה' המפתה ו'ונוס דה מילו' המהממת שמזכירה לנו את יכולתה של האנושות ליצור יופי, ועד לאוסף העצום של עתיקות המשקף את תרבויות העבר שלנו, מוזיאון הלובר בפריז מחזיק מבוך אינסופי של עושר החורג מעבר לאוצרות מוחשיים. כשאתה מנווט במסדרונות האלה, אתה מבין שאתה לא רק עד לתצוגת אמנות, אלא לייצוג מפואר של חיי אדם והיסטוריה, שנשתמרו בקפידה לאורך מאות שנים.

היסטוריה של הלובר

מוזיאון הלובר, הידוע כאחד המוזיאונים הגדולים והמתוירים בעולם, הוא תכשיט היסטורי הממוקם בלב פריז. יש לו היסטוריה זוהרת שתחילתה במאה ה -12, כאשר הוא נבנה במקור כמבצר תחת שלטונו של פיליפ השני. עם זאת, מטרתו לא הייתה קבועה היטב והיא עברה תמורות שונות, המשקפות את הגאות והשפל השונים של הכוח והשינוי החברתי בצרפת.

המבצר מימי הביניים והארמון המלכותי

היה זה המלך לואי הארבעה עשר במאה ה -16 שהחליט להפוך את המבצר לבית מגורים מלכותי, המציג אוסף מפואר של אמנות וחפצים יקרים. עם זאת, ארמון ורסאי, שנבנה במאה ה -17, משך את תשומת הלב המלכותית מהלובר, והותיר אותו פחות או יותר נטוש. למרות שנשכח לכאורה, תקופה זו הייתה קריטית עבור הלובר, שכן הוא עבר שינויים אדריכליים והרחבות שהביאו למבנה הגדול שאנו מכירים כיום.

השינוי המהפכני

מהלך ההיסטוריה של הלובר קיבל תפנית משמעותית במהלך המהפכה הצרפתית. המהפכנים, שהתאפיינו בקריאות נלהבות לשוויון ולחירות, דרשו שהלובר יוגדר כמוזיאון ציבורי, שיאכלס את יצירות המופת של האומה כעדות להישגים אנושיים ולעוז רוח. ב-10 באוגוסט 1793 נענתה דרישתם, ומוזיאון הלובר נפתח רשמית לציבור, עם אוסף צנוע בתחילה של יותר מ-500 יצירות.

עידן נפוליאון ועד ימינו

תחת שלטונו רב העוצמה של נפוליאון בונפרטה, עבר הלובר תקופה נוספת של שינוי. שמו שונה למוזיאון נפוליאון, והוא ראה התרחבות משמעותית באוספיו משטחים שנפוליאון כבש, אך אלה הוחזרו לאחר נפילתו. למרות התנודות בעוצמתו וביוקרתו, הלובר המשיך לשמש מגדלור של אמנות, תרבות והיסטוריה, והציג בהתמדה את פלאי היצירתיות האנושית.

כיום, הלובר עומד כסמל של המורשת והתרבות הצרפתית, עדים מיליוני מבקרים מדי שנה. פירמידת הזכוכית המפורסמת, שתוכננה על ידי I.M. Pei ונוספה בשנת 1989, משמשת ככניסה הראשית, וממזגת בעדינות את המודרניות עם המהות ההיסטורית של המוזיאון. עברו של הלובר מעיד על כך שהוא אינו רק מאגר של אמנות; זוהי עדות חיה לסאגה המתפתחת ללא הרף של הציוויליזציה האנושית.

קריית הוותיקן – אזור המלונות

בעת ביקור ברומא, אחד מציוני הדרך האיקוניים ביותר שרוב האנשים רוצים לחקור הוא קריית הוותיקן, כולל מוזיאוני הוותיקן הנודעים. כדי לטבול את עצמך באופן מלא בהיסטוריה העשירה של העיר ובתרבות התוססת, בחירת מקום לינה ליד קריית הוותיקן יכולה להיות מהלך שקול היטב. אזור המלון הסמוך למוזיאון הוותיקן הוא שילוב מענג של פאר, היסטוריה וקסם איטלקי, ומציע אפשרויות לינה רבות כדי לספק העדפות ותקציבים משתנים.

ממלונות יוקרה שנותנים לכם טעימה של דקדנטיות אלוהית ועד צימרים נעימים שגורמים לכם להרגיש ממש בבית בזמן שאתם בעיר של פאר נצחי, האפשרויות הן בשפע. בין אם תבחרו לשהות בסוויטה מפוארת עם נוף ציורי של בזיליקת פטרוס הקדוש או ביחידת אירוח ידידותית לבעלי תקציב בקרבת מקום, סימן ההיכר של שהותכם יהיה הגישה הנוחה לאוספי הוותיקן העצומים, לבזיליקת פטרוס הקדוש המונומנטלית, וכמובן, ליהלום שבכתר – הקפלה הסיסטינית.

קרבה לציוני דרך מפורסמים

יתרון משמעותי נוסף של לינה באזור זה הוא הקרבה לציוני דרך מפורסמים אחרים. מלבד מוזיאוני הוותיקן, אתם נמצאים במרחק זריקת אבן מקסטל סנטאנג'לו ( Castel Sant'Angelo ), פיאצה נאבונה ( Piazza Navona ), ורחוב הקניות המפורסם של ויה קולה די ריינצו ( Via Cola di Rienzo ). כל האטרקציות הגדולות הללו נמצאות במרחק הליכה או נסיעה קצרה, מה שהופך את השהייה שלכם לנוחה ומעשירה מבחינה תרבותית.

לחוות את התרבות המקומית

בנימה פחות תיירותית, אך לא פחות חשובה, השהייה בסמוך לקריית הוותיקן מעניקה לכם הזדמנות לחוות, ממקור ראשון, את האווירה האיטלקית הקסומה. האזור הוא גן עדן אפיקוראי מלא בשפע של אפשרויות כשמדובר במטבח איטלקי אותנטי. מג'לטריות מענגות, בתי קפה מקסימים באוויר הפתוח, ועד סועדים המציעים פסטה ופיצות תוצרת בית, כל חיך יהיה מרוצה. הרחובות ההומים השוקקים במקומיים ובפטפוטים תיירותיים מוסיפים לאווירה התוססת שרומא מפורסמת בה.

אזור המלון הסמוך למוזיאון הוותיקן מהווה בסיס מצוין להרפתקה הרומית שלכם. לא רק שזה מציב אותך בלב קריית הוותיקן, אלא זה גם מאפשר לך להתמכר לרוח התוססת של העיר בין ביקוריך במוזיאון, מה שהופך את הטיול שלך לבלתי נשכח עוד יותר.

אוספי הוותיקן

מוזיאון הוותיקן מייצג אוצר בלום של עושר אמנותי ותרבותי, מסע לאורך מאות שנים החושף את הנרטיב יוצא הדופן של היצירתיות האנושית. מטיילים רבים נמשכים לא רק למשמעות הדתית של הוותיקן אלא גם לאוספי האמנות המרשימים שלו, המדורגים בין הטובים בעולם.

מתווה המוזיאון ומשמעותו

אוספי מוזיאון הוותיקן, הפרוסים על פני 54 גלריות, כל אחת עם נושא ומיקוד ייחודיים, מציעים למבקרים סקירה מקיפה של ההתקדמות האמנותית לאורך הדורות. הגלריות מתחקות אחר ציר זמן המגשר בין תרבויות עתיקות ועד הרנסאנס, וחושפות את הנטיות, הטכניקות והפרשנויות השונות של דורות של אמנים.

יצירת המופת של מיכלאנג'לו: הקפלה הסיסטינית

גולת הכותרת של אוספי הוותיקן, הן במיקומה והן בהשפעה הבלתי ניתנת למחיקה שהיא מותירה על המבקרים, היא ללא ספק הקפלה הסיסטינית. המגנום אופוס הזה, שנהגה ובוצע בצורה מורכבת על ידי מיכלאנג'לו, מעטר את התקרה ואת קיר המזבח של הקפלה. כל משיכת מכחול מציגה את המיומנות הנשגבת ואת ההבנה העמוקה של המצב האנושי שהיה למיכלאנג'לו. סיפורי בראשית מספקים את עמוד השדרה של הסיפור המורכב הנפרש על תקרת הקפלה.

החדרים של רפאל ודגשים נוספים

החדרים של רפאל הם תכונה מרהיבה נוספת בתוך מוזיאון הוותיקן. חדרים אלה, שהוזמנו על ידי האפיפיור יוליוס השני, עוצבו על ידי רפאל ובית המלאכה שלו. הם ידועים בקומפוזיציות המורכבות שלהם, בחקירתם נושאים פילוסופיים ובתיאורים הריאליסטיים עוצרי הנשימה שלהם, בעיקר ב"בית הספר של אתונה". המוזיאון מכיל גם אוסף מסנוור של פסלים יווניים ורומיים עתיקים, הפינקוטקה (גלריה לאמנות), המציגה ציורים מימי הביניים ועד המאה ה -19, ואוסף מרתק של עתיקות ממצרים.

אי אפשר להתעלם מהיופי הנשגב של גרם המדרגות הלולייני שתוכנן על ידי ג'וזפה מומו. יצירת מופת פונקציונלית זו, המורכבת משתי ספירלות השזורות זו בזו – אחת עולה, אחת יורדת – יוצרת אשליה אופטית המשלבת אינסוף והמשכיות, שהפכה לסמל אייקוני של מוזיאון הוותיקן.

שרידים דתיים ועוד

האוסף הנרחב והמגוון של הוותיקן כולל גם שרידים דתיים, כתבי יד היסטוריים, פסיפסים ושטיחי קיר. אוסף המפות, המכונה גלריית המפות הגיאוגרפיות, מעניין במיוחד. זוהי עדות לידע הקרטוגרפי של המאה ה-16. המוזיאון המצרי הגרגוריאני ומוזיאון פיו-קלמנטינו מחזיקים גם הם שפע של חפצים עתיקים.

על ידי טבילה באוספי הוותיקן, אדם אינו רק מתבונן באמנות; אנו חווים את הגאות והשפל של ההיסטוריה האנושית, את התפתחות התודעה האנושית הקולקטיבית, ואת הרגישויות האסתטיות על פני תקופות ותרבויות שונות. כל יצירת מופת, ברהיטות האילמת שלה, לוחשת סיפורים על הזמן שבו נוצרה, על האנשים שעיצבו אותה ועל אלה שהיא נגעה בהם במהלך קיומה. בין אם אתה חובב היסטוריה, צליין דתי או מעריץ של שליטה אמנותית, אוספי הוותיקן מבטיחים חוויה מעשירה באופן ייחודי.

מסקנה

ההחלטה הסופית אם לבקר במוזיאון הלובר בפריז או במוזיאון הוותיקן ברומא אינה משימה קלה. שני המוסדות הם בין המוזיאונים ואוספי הבתים המתויירים ביותר בעולם המשתרעים על פני תקופות ותרבויות מגוונות. יחד עם הפיתוי של הערים המארחות שלהם, זו בחירה קשה באמת עבור כל חובב תרבות.

במעבר דרך המסדרונות מלאי החזון של הלובר והשבילים הרוחניים של מוזיאוני הוותיקן, אתה לא רק חוקר אוספים אלא צולל עמוק לתוך התודעה הקולקטיבית של האנושות. כפי שניתחנו, הלובר מכיל מגוון ללא תחרות של אמנות וחפצים היסטוריים, מראה המשקפת שלבים שונים של הציוויליזציה. מצד שני, מוזיאוני הוותיקן מכילים מיזוג של אמנות דתית יקרה מפז וחפצים עתיקים המספקים מבט רחב לתוך האמונה הקתולית ומעבר לה.

בעוד שפירטנו את ההשפעה העמוקה של ההיסטוריה שלהם, הברק האסתטי והסביבה התוססת, ההחלטה הסופית תלויה במידה רבה באינטרסים האישיים שלך וביעדי הנסיעה שלך. אולי אתם מונעים על ידי הפיתוי של חיוכה החידתי של המונה ליזה או נמשכים לעבר הקפלה הסיסטינית מעוררת ההשראה, הזוהרת בציורי הקיר של מיכלאנג'לו. כפי שהודגש, הבחירה של מקומות לינה בקרבת מקום משחקת גם היא תפקיד משמעותי בעיצוב ההחלטה שלכם.

לסיכום, הן מוזיאון הלובר בפריז והן מוזיאון הוותיקן ברומא מציעים חוויות תרבותיות ייחודיות שבטוח יותירו רושם מתמשך. עם זאת, הבחירה האולטימטיבית טמונה בהעדפות ובציפיות האישיות שלך כמטייל. לא משנה באיזו דרך תצעדו, תוכלו להיות בטוחים בהרפתקה תרבותית מעשירה הממתינה להגעתכם.

יצירות אמנות מפורסמות במוזיאון הלובר והוותיקן

מוזיאון הלובר (Louvre Museum) ומוזיאון הוותיקן (Vatican Museum) מאכלסים כמה מיצירות המופת המפורסמות ביותר בעולם. הנה מבט השוואתי על יצירות אמנות ייחודיות שנמצאו בשני המוזיאונים הללו.

מוזיאון

הלובר מוזיאון הוותיקן  
המונה ליזה – לאונרדו דה וינצ'י תקרת הקפלה הסיסטינית – מיכלאנג'לו
ונוס דה מילו – אלכסנדרוס מאנטיוכיה בית הספר של אתונה – רפאל
חירות מובילה את העם – אז'ן דלקרואה יום הדין האחרון – מיכלאנג'לו
הכתרתו של נפוליאון – ז'אק-לואי דוד חדרי רפאל – רפאל

שאלות נפוצות

הנה כמה שאלות נפוצות על ביקור במוזיאון הלובר ובמוזיאון הוותיקן:

 • מהו הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאון הלובר או במוזיאון הוותיקן?
  הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאונים אלה יהיה מחוץ לעונת השיא, בדרך כלל בין אוקטובר לאפריל, כאשר הם פחות צפופים. עם זאת, בהתחשב במזג האוויר, החודשים מאי, יוני וספטמבר הם גם אפשרות טובה מכיוון שהטמפרטורות מתונות, אך צפו לקהל גדול יותר.
 • כמה זמן לוקח לחקור את הלובר או את מוזיאון הוותיקן?
  גם במוזיאון הלובר וגם במוזיאון הוותיקן יש אוספים עצומים שעשויים להימשך מספר ימים כדי לכסות אותם לחלוטין. עם זאת, אם הזמן שלך מוגבל, תכנן לפחות 3-4 שעות בכל מוזיאון כדי לראות את נקודות השיא העיקריות.
 • האם יש סיורים מודרכים זמינים למוזיאון הלובר או למוזיאוני הוותיקן?
  כן, שני המוזיאונים מציעים סיורים מודרכים אשר יכולים לספק מידע מעמיק על האוספים. סיורים אלה יכולים להועיל כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה והחשיבות של היצירות המוצגות.
 • האם המלון מוזיאון הלובר והוותיקן נגיש לכיסאות גלגלים?
  הן מוזיאון הלובר והן מוזיאון הוותיקן נגישים לכיסאות גלגלים ושואפים להבטיח שכל האזורים יהיו זמינים למבקרים בעלי מוגבלויות. עם זאת, תמיד עדיף לבדוק את האתרים הרשמיים שלהם לקבלת פרטים ספציפיים לגבי נגישות.
 • האם אוכל לצלם בתוך מוזיאון הלובר או מוזיאוני הוותיקן?
  צילום מותר בדרך כלל בשני המוזיאונים לשימוש אישי ולא מסחרי, למעט באזורים מסוימים שבהם הוא עשוי להיות אסור בשל האופי העדין של יצירות האמנות. צילום פלאש ושימוש בחצובות אסורים בדרך כלל.
 • מהם דמי הכניסה למוזיאון הלובר ולמוזיאוני הוותיקן?
  דמי הכניסה הסטנדרטיים ללובר הם כ-60 שקלים חדשים, ואילו למוזיאוני הוותיקן הם נעים סביב 70 שקלים חדשים, אם כי המחירים עשויים להשתנות מעט בהתאם לעונות השנה. מומלץ לבדוק את האתרים הרשמיים שלהם לקבלת המידע המדויק והמעודכן ביותר.

"`

יתרונות הביקור במוזיאון הלובר ובמוזיאון הוותיקן

כשניים ממוסדות התרבות המפורסמים בעולם, לביקור במוזיאון הלובר בפריז ובמוזיאון הוותיקן ברומא יתרונות רבים:

 • יצירות אמנות מדהימות: שני המוזיאונים מאכלסים כמה מיצירות האמנות האיקוניות ביותר בעולם, ומספקים למבקרים הזדמנות לחזות בהיסטוריה ובתרבות במיטבה.
 • תובנה היסטורית: עם אוספים מלפני מאות שנים, ביקור במוזיאונים אלה יכול להציע תובנה מדהימה על ההיסטוריה של אירופה והעולם.
 • יופי אדריכלי: הן הלובר והן מוזיאון הוותיקן הם פלאים אדריכליים בפני עצמם, המספקים תפאורות מדהימות ליצירות האמנות שהשתמרו.
 • מיקומים נוחים: ממוקמים בלב פריז וקריית הוותיקן, מוזיאונים אלה נגישים בקלות למבקרים השוהים באזורי המלונות שמסביב.
 • אוספים מגוונים: מוזיאון הלובר והוותיקן מציעים אוספים מגוונים, המספקים מגוון רחב של תחומי עניין, החל מעתיקות מצריות ופסלים רומיים ועד יצירות מופת מתקופת הרנסנס ושרידים דתיים.
 • טבילה תרבותית: ביקור במוזיאונים אלה יכול לספק טבילה עמוקה לתוך העושר התרבותי של צרפת ואיטליה, ולשפר את חוויית הנסיעה הכוללת.

"`

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן