מוזיאון הלובר תערוכות

דמיינו שאתם הולכים באולמות המקודשים של מוזיאון הלובר, מוקפים במאות שנים של גאונות אמנותית ובהדי ההיסטוריה.

מהעיניים הנוצצות של המונה ליזה ועד לנוכחות המרשימה של הניצחון המכונף של סמותראקיה, הלובר מציג חגיגה ויזואלית שבטוח תשאיר את האדם חסר נשימה עם השראה. כמוזיאון הגדול בעולם, הלובר מכיל מגוון רחב של דיסציפלינות אמנותיות וממצאים היסטוריים הפונים לכל המבקרים, מחובבי אמנות מנוסים ועד חדשים סקרנים. מסע בלעדי זה אל האוספים העצומים והייחודיים של הלובר בטוח יפתה את החושים שלכם כאשר אנו חושפים את אבני החן הנסתרות של המוזיאון וחושפים את התערוכות המיוחדות שלו המארחות כמה מהיצירות הנדירות והאייקוניות ביותר בתולדות האמנות.

גלו יצירות אמנות מפורסמות המוצגות במוזיאון הלובר

ממוקם בלב פריז, מוזיאון הלובר הוא אחד ממוזיאוני האמנות המפורסמים ביותר בעולם וביתם של אינספור יצירות אמנות איקוניות. הלובר מתגאה באוסף מגוון ועצום באופן משמעותי, וכולל יצירות מחפצים פרהיסטוריים ועד יצירות מופת עכשוויות. בחלק זה ניקח אתכם למסע בין הציורים והפסלים המפורסמים והמוכרים ביותר המוצגים בלובר.

ללא ספק האטרקציה הכוכבת של הלובר, המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י לא מפסיקה למשוך קהל גדול להוט להציץ ביופי החמקמק הזה. המונה ליזה, השוכנת בבטחה מאחורי זכוכית חסינת כדורים, נותרה סמל נצחי של כושר המצאה אמנותי, הידועה בעיקר בזכות חיוכה החידתי וההיסטוריה המרתקת שלה.

יצירת מופת נוספת שחובה לראות היא הניצחון המכונף של סמותראקיה, הידוע גם בשם נייקי של סמותראקיה. פסל הלניסטי איקוני זה ממוקם אסטרטגית בראש גרם מדרגות במוזיאון, ויוצר אפקט דרמטי ומעורר יראת כבוד. הפסל מייצג את הניצחון המכונף היורד וזוכה לשבחים על פרטיו האמנותיים ותנועתו הדינמית שנלכדה באבן.

הלובר הוא גם ביתו של פסל ונוס דה מילו המפורסם, יצירת מופת יוונית עתיקה שהתגלתה בשנת 1820 באי האגאי מילוס. מתוארך לסביבות 100 לפנה"ס, פסל מפורסם זה מציג את הייצוג היפה והנטורליסטי של הצורה הנשית באמנות היוונית העתיקה, והוא ידוע במסתורין סביב זרועותיו החסרות של הנושא.

בנוסף, המוזיאון מארח את רפסודת המדוזה רבת הדמיון ומעוררת המחשבה מאת תיאודור ז'ריקו. יצירה עצומה ועוצמתית זו מתארת את האירוע המזוויע בחיים האמיתיים של ניצולי ספינה טרופה שנסחפו על רפסודה מאולתרת. הקומפוזיציה הדרמטית של הציור והפרטים קורעי הלב הופכים אותו לחוויה בלתי נשכחת עבור המבקרים.

אלה הן רק כמה מיצירות המופת הרבות שמחכות לגילוי שלכם במוזיאון הלובר. ככל שנמשיך לחקור חפצים היסטוריים, אוספים ייחודיים ותערוכות מיוחדות לאורך פוסט זה, המורשת האמנותית העשירה שנשמרה בין קירות הלובר תתגלה לכם בדרכים מרתקות יותר ויותר.

סיור בממצאים היסטוריים במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר הוא ביתם של לא רק ציורים ופסלים בעלי שם עולמי, אלא גם אוצר בלום של חפצים היסטוריים המשתרעים על פני אלפי שנים. כאשר אתה מסתכן דרך המוזיאון העצום הזה, תהיה לך הזדמנות לטבול את עצמך בתוך ההיסטוריה העשירה של תרבויות שונות, עדים יצירות מפתח שתרמו לאבולוציה של העולם שלנו. בחלק זה, נחקור כמה מהממצאים ההיסטוריים המשמעותיים ביותר השוכנים בלובר, ונעמיק בסיפוריהם ובהשפעתם על ההיסטוריה.

צופן חמורבי

אחד הממצאים השמורים והמשמעותיים ביותר השוכנים בלובר הוא קוד חמורבי. קוד החוקים של מלך בבל זה מתוארך למאה ה-18 לפנה"ס ונחשב לקוד המשפטי העתיק ביותר הידוע שקיים. הקוד חרוט על סטלה דיוריטית, והוא מורכב מ-282 חוקים, המסדירים היבטים שונים של החיים בבבל העתיקה, כגון מסחר, חקלאות וזכויות קניין. הקוד גם מדגיש את המבנה החברתי של התקופה, ומספק תובנות לגבי הבחנות מעמדיות ואפילו תפקידים מגדריים. ביקור בחפץ זה יחבר אתכם ליסודות המוקדמים ביותר של המשפט שממשיכים לעצב את החברות שלנו כיום.

אבן רוזטה

למרות שאבן רוזטה המקורית נותרה במוזיאון הבריטי, ניתן למצוא העתק בלובר. חפץ מרהיב זה, שהתגלה בשנת 1799, מילא תפקיד מרכזי בפענוח מערכת הכתב המצרית העתיקה המכונה הירוגליפים. על האבן חרוט צו משנת 196 לפנה"ס, והיא נושאת את אותו הטקסט בשלושה כתבים שונים: כתב חרטומים, דמוטי ויווני. תגלית זו אפשרה לחוקרים לפענח את משמעויות כתב החרטומים, שנותר בגדר תעלומה במשך כמעט 1,400 שנה, ולשפוך אור על התרבות וההיסטוריה המצרית העתיקה.

השור המכונף של חורסאבאד

השור המכונף של חורסאבאד, או לאמאסו, המתנשא לגובה מרשים של כמעט 4.5 מטרים, הוא פסל מרשים מהעיר האשורית העתיקה דור-שרוקין, כיום עיראק של ימינו. יצורים מיתולוגיים אלה, שנוצרו בסביבות 710 לפנה"ס, עם ראשי אדם וכנפיים מאסיביות, שימשו כשומרים על כניסות לארמונות ומקדשים. בעודכם מתפעלים מהפסל מעורר ההשתאות הזה, תקבלו תחושה של האימפריה האשורית האדירה, שהשתרעה בעבר ממצרים ועד איראן.

לסיכום, טיול במוזיאון הלובר לא יהיה שלם בלי לצלול לתוך הממצאים ההיסטוריים שלו שלוקחים אתכם למסע בין תרבויות עתיקות. מקוד חמורבי ואבן רוזטה ועד השור המכונף של חורסאבאד, פריטים מרתקים אלה לא רק מעשירים את הבנתנו את ההיסטוריה אלא גם מזכירים לנו את חוסנה של היצירתיות והביטוי האנושיים לאורך זמן. כדי להמשיך לחקור את אוצרות המוזיאון, שקול לבקר באוספים הייחודיים לראות בחלק מוזיאון הלובר .

אוספים ייחודיים לראות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר, המפורסם בעולם בזכות אוספיו העצומים ויקרי הפז, הוא לא רק ביתם של יצירות מופת כמו המונה ליזה וונוס דה מילו, אלא גם אינספור יצירות פחות ידועות הראויות לתשומת לב שווה. חלק זה מדגיש כמה מהאוספים הייחודיים שניתן לגלות תוך כדי שיטוט באולמות הגדולים של המוזיאון.

מחלקת העתיקות המצרית, אחת החטיבות הגדולות של הלובר, מאכלסת אוצר בלום של חפצים המספרים את סיפורה של מצרים העתיקה דרך התקופות הפרעוניות, הרומיות והקופטיות. נקודות ציון בולטות כוללות את הסופר היושב, פסל אבן גיר מצויר משנת 2600 לפנה"ס, ואת גלגל המזלות דנדרה, תקרת תבליט ממקדש מצרי המייצגת את השמים ואת קבוצות הכוכבים.

אוסף נוסף שמצדיק חקירה הוא עתיקות המזרח הקרוב, המכסה את איראן העתיקה, מסופוטמיה והלבנט, וחושף את שורשי תרבויות המזרח התיכון. כאן אפשר להתפעל מפסלי הלאמאסו העצומים, האלים המגוננים ששמרו על ארמון המלך האשורי, ומפריזה דה קשתים, אפריז לבנים מזוגג המתאר קשתים פרסיים מארמונו של דריווש הראשון בסוזה.

התעמקות במחלקה הרחבה לאמנויות דקורטיביות יכולה להציע הצצה לחיי היומיום של בית המלוכה הצרפתי, עם אוסף מרשים של חפצי נוי מימי הביניים ועד המאה ה -19. יצירות בולטות כוללות את שולחן הכתיבה המעוטר של המלך לואי החמישה עשר ואת התכשיטים המלכותיים בתצוגת תכשיטי הכתר של צרפת.

בנוסף, מחלקת ההדפסים והרישומים של המוזיאון, הנגישה רק בתיאום מראש, מארחת אוסף מדהים של יצירות מקוריות של אמנים ידועים כמו מיכלאנג'לו ורמברנדט. אין להתעלם מאבני חן נסתרות אלה במהלך ביקור בלובר, מכיוון שהן חושפות את ההיבטים הפחות ידועים של אוספיו, ומעשירים את הבנתכם באמנות ובהיסטוריה, כפי שהוזכר בסיור בממצאים היסטוריים במוזיאון הלובר.

תערוכות מיוחדות שאסור לפספס במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר הוא לא רק אוסף קבוע של אמנות בעלת שם עולמי, הוא גם נחגג על אירוח תערוכות מתחלפות המציגות יצירות מופת נדירות וייחודיות מרחבי העולם. תערוכות אלה מציעות הזדמנות של פעם בחיים למבקרים לחקור אוספים נושאיים, אמנים פחות ידועים, או תקופות זמן ספציפיות. בחלק זה נציג בפניכם כמה מהתערוכות הזכורות והמפתיעות ביותר שכיבדו את הלובר בשנים האחרונות.

לאונרדו דה וינצ'י: חיים באמנות

אחת התערוכות הבולטות ביותר במוזיאון הלובר בזיכרון האחרון הייתה אירוע לאונרדו דה וינצ'י 2019, שחגג 500 שנה למותו של האמן. תערוכה פורצת דרך זו הייתה ההתכנסות הגדולה ביותר של יצירות המופת של דה וינצ'י שהוצגה אי פעם תחת קורת גג אחת. הוא הציג מעל 100 יצירות, כולל ציורים, רישומים וכתבים מדעיים, ושפך אור על חייו וגאוניותו של אמן הרנסנס. יצירות אמנות בולטות כללו את "La Belle Ferronnière", "בתולת הסלעים" ו"יוחנן המטביל הקדוש". למרות שהתערוכה הספציפית הזו הסתיימה, הלובר עדיין מאכלס רבות מיצירותיו של דה וינצ'י באוסף הקבוע שלו, שכדאי מאוד לחקור.

ממלכות נשכחות: יורשי האימפריה החיתית

בשנת 2019 אירח הלובר גם תערוכה מיוחדת במינה בשם "ממלכות נשכחות: יורשי האימפריה החיתית". חלון ראווה זה הדגיש את התרבויות העתיקות שובות הלב של אנטוליה, טורקיה המודרנית, ואת השפעתן על העולם המזרחי של הים התיכון. באמצעות תערוכות אלה, הלובר סיפק למבקרים הבנה מעמיקה של החיתים והישגיהם יוצאי הדופן בתקופת הברונזה באמנות, ספרות ודיפלומטיה. חפצים נדירים, כגון תכשיטי זהב מורכבים, פסלים מונומנטליים וגילופי תבליט מרהיבים, הוצגו לצד פאנלים אינפורמטיביים ותצוגות אינטראקטיביות כדי לטבול את המבקרים בעולמם האבוד של החיתים.

נפוליאון: דימויים של המיתוס

תערוכה מרשימה נוספת שנערכה בלובר התמקדה בדמותו האייקונית של נפוליאון בונפרטה. תערוכה זו, שכותרתה "נפוליאון: דימויים של המיתוס", התקיימה בשנת 2021 לציון מאתיים שנה למותו של נפוליאון. הוא הציג תמונה מקיפה של האופן שבו עיצב נפוליאון את תדמיתו הציבורית ואת האגדה הנפוליאונית באמצעות אמנות, תעמולה והזמנות אישיות. המבקרים זכו לציורים, פסלים וחפצי נוי שובי לב שעזרו לבנות את דמותו של נפוליאון כגאון צבאי, מנהיג בעל חזון ופטרון האמנויות.

בעוד התערוכות שהוזכרו אולי הסתיימו, הלובר ממשיך לארגן תערוכות עוצרות נשימה המציגות לעתים קרובות אמנות וחפצים יוצאי דופן. בעת תכנון ביקור, הקפד לבדוק באתר האינטרנט של המוזיאון לקבלת מידע על תערוכות קרובות, שכן אלה הזדמנויות שאסור להחמיץ.

חווית ביקור סוחפת במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר ידוע באוספים העצומים שלו ובתערוכות המרשימות, אך זה יכול להיות מרתיע עבור המבקרים לנווט בין הגלריות והאולמות הרבים שלו. הנה כמה טיפים והמלצות כיצד לטבול את עצמכם באופן מלא בחוויית הלובר ולהפיק את המרב מהביקור שלכם באחד המוזיאונים המפורסמים בעולם.

דילוג על התורים ורכישת כרטיסים מראש

כאחד המוזיאונים המתויירים ביותר בעולם, הלובר מושך לעתים קרובות תורים ארוכים. כדי לחסוך זמן ולהימנע מתורים ארוכים, רכשו את הכרטיסים מראש באינטרנט, או השקיעו בכרטיס המקנה גישה למספר מוזיאונים ואטרקציות בפריז. בנוסף, שקלו לבקר בלובר בימים פחות עמוסים או מחוץ לשעות השיא כדי ליהנות מחוויה שלווה יותר.

מציאת הסיורים והמשאבים הטובים ביותר לניווט במוזיאון

עם למעלה מ -35,000 אובייקטים המוצגים, זה יכול להיות מכריע לדעת היכן להתחיל או מה לתעדף במהלך הביקור שלך. נצלו את היתרונות של סיורים מודרכים או מדריכי שמע, שיכולים לספק תובנות, הקשר והיסטוריה יקרי ערך עבור רבות מיצירות האמנות והחפצים שתתקלו בהם. משאבים אלה יכולים גם לעזור לך לייעל את הביקור שלך, ולהבטיח שתבלה את זמנך ביצירות הרלוונטיות והמרתקות ביותר, כמו אלה שנדונו בסעיפים קודמים.

לחקור את הלובר מעבר לגלריות שלו

מעבר לאוספים העצומים שלו, הלובר מתהדר גם באלמנטים אדריכליים ועיצוביים מדהימים, כגון הכניסה האייקונית לפירמידת זכוכית שעוצבה על ידי I.M. Pei. אל תשכחו לקחת את הזמן כדי להעריך את הפרטים שובי הלב של המבנה והעיצוב של המוזיאון, כולל גרמי מדרגות שיש, תקרות מצוירות וחצרות. בנוסף, אל תפספסו את חקר גני טווילרי (Tuileries Gardens), הממוקמים בקרבת מקום, אשר יכולים לספק שינוי מרענן של קצב ונוף לאחר יום של התפעלות מאמנות.

תכנון הפסקות ותדלוק האנרגיה

בהתחשב בגודל ובהיקף העצום של מוזיאון הלובר, חיוני לתזמן הפסקות במהלך הביקור שלך. תוכלו לנוח באחת מפינות הישיבה הרבות של המוזיאון או לאכול ארוחת צהריים או חטיף באחד מבתי הקפה או המסעדות שבאתר. תדלוק נכון של גופכם יעזור לכם להישאר אנרגטיים וממוקדים, מה שיהפוך את החוויה למרתקת ומהנה יותר בלובר.

עיסוק בחוויות הסוחפות של המוזיאון

בעוד הלובר מפורסם בזכות האוספים והתערוכות שלו, כגון המונה ליזה והמומיות המצריות, הוא מציע גם חוויות סוחפות למבקרים לחקור. חפשו תצוגות אינטראקטיביות, סדנאות ואירועים המאפשרים לכם להעמיק באוספים ספציפיים ולעסוק באמנות והיסטוריה בדרכים חדשות ודינמיות.

על ידי ביצוע טיפים והמלצות אלה, תוכלו לשפר את הביקור שלכם במוזיאון הלובר, להבטיח חוויה סוחפת, מרתקת ובלתי נשכחת כשאתם לוקחים את נפלאות האמנות והחפצים האיקוניים ביותר בעולם.

מונה ליזה למומיות מצריות: ביקור במוזיאון הלובר

משפחה מישראל הגיעה זה עתה לפריז, להוטה לבקר במוזיאון הלובר בעל השם העולמי. כמו רוב התיירים המבקרים בלובר, הם התרגשו לגלות את יצירות המופת והממצאים ההיסטוריים שהודגשו קודם לכן בפוסט זה.

הם החלו את ביקורם בהתפעלות מיצירות האמנות המפורסמות ביותר המוצגות בלובר, כפי שמתואר בחלק הראשון. עיניהם התרחבו ביראת כבוד כשעמדו מול חיוכה החידתי של המונה ליזה והתפעלו מהאלגנטיות של הניצחון המכונף של סמותראקיה.

ככל שהעמיקו הלאה לתוך המוזיאון, הם נמשכו למגוון העשיר של חפצים היסטוריים שהלובר מתגאה בהם. הם הביטו בתדהמה בצופן חמורבי ופענחו את הסודות החקוקים על אבן הרוזטה, שניהם מילאו תפקיד משמעותי בעיצוב עולמנו כיום.

חשיפת אבני חן נסתרות בין אוספים ייחודיים

עם עין חדה לאוצרות חבויים, הם החלו לחקור את האוספים הפחות ידועים המוזכרים בחלק השלישי של מאמר זה. הם עיינו בקפידה בחפצי העתיקות המצריות והתפעלו מנבכי האמנויות הדקורטיביות.

הם חשו מלאי השראה, וחיפשו בשקיקה מידע על תערוכות מיוחדות קרובות בלובר. הם קראו על תערוכת לאונרדו דה וינצ'י ועל תערוכת 'הממלכות הנשכחות' שובת הלב בפוסט זה ולא רצו לפספס שום דבר אחר ששווה לראות במהלך ביקורם.

חוויה סוחפת לכל המשפחה

תוך ניצול מלא של הטיפים שניתנו קודם לכן לשיפור חוויית המבקרים שלהם, המשפחה בחרה בסיור מודרך במומחיות שלקח אותם דרך החלקים הבולטים ביותר של הלובר. הם ניווטו במוזיאון בקלות, דילגו על תורים ארוכים ולקחו הפסקות קצרות כדי להעריך את גני טווילרי הציוריים ממש מחוץ לחומות המוזיאון.

כשהיום שלהם בלובר הגיע לסיומו, הם מצאו את עצמם נמשכים לאגף המצרי, שם נפגשו פנים אל פנים עם המומיות המצריות המסתוריות ושובות הלב. המסע שלהם דרך ההיסטוריה והאמנות היה מערבולת של חוויות בלתי נשכחות, שקירב אותם ליצירות המופת המפורסמות ביותר בעולם, חפצים ואוספים ייחודיים החבויים בין קירות הלובר.

השוואת יצירות המופת המפורסמות של הלובר

הטבלה הבאה משווה את הממדים, תאריך היצירה והאמנים של שתי יצירות מופת בעלות שם עולמי שנמצאו במוזיאון הלובר:

תאריך

יצירת מופת מידות יצירה אמן
מונה ליזה 77X53 ס"מ 1503-1506 לאונרדו דה וינצ'י
ניצחון מכונף של סמותראקיה גובה 5.57 מטר 190 לפנה"ס ידוע

"'html

שאלות נפוצות לגבי מוזיאון הלובר תערוכות

גלו כמה מהשאלות המסקרנות ביותר סביב תערוכות מוזיאון הלובר וכיצד להפיק את המרב מהביקור שלכם.

 • מהו הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאון הלובר כדי להימנע מהמונים?
  הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאון הלובר הוא במהלך ימי חול, במיוחד, בימים שלישי, רביעי או חמישי. המוזיאון פחות עמוס בימים אלה, ומומלץ להגיע מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים המאוחרות כדי להימנע עוד יותר משעות השיא.
 • כיצד אוכל לנווט באוסף העצום של מוזיאון הלובר?
  כדי להפיק את המרב מהביקור שלכם, כדאי לתכנן את המסלול מראש על ידי מתן עדיפות לקטעים וליצירות האמנות שאתם הכי רוצים לראות. האתר והאפליקציה הרשמיים של מוזיאון הלובר מציעים מפות מועילות, מדריכים ומסלולים מומלצים שיעזרו לכם לנווט במוזיאון.
 • האם אני צריך סיור מודרך כדי להעריך באופן מלא את התערוכות של מוזיאון הלובר?
  בעוד סיור מודרך יכול לספק תובנה נוספת על תערוכות המוזיאון, אין צורך להעריך אותם במלואם. תוכלו לבחור לחקור את המוזיאון בעצמכם או להשתמש במדריך הקולי הזמין להשכרה בכניסה למוזיאון.
 • כמה זמן לוקח לחקור את מוזיאון הלובר בשלמותו?
  סיור במוזיאון הלובר כולו יכול לקחת כמה ימים, בהתחשב באוסף העצום שלו. אם יש לכם זמן מוגבל, התמקדו במדורים שהכי מעניינים אתכם ותכננו מספר ביקורים קצרים במידת האפשר.
 • האם אוכל לצלם בתוך מוזיאון הלובר?
  כן, מותר לצלם בתוך מוזיאון הלובר לשימוש אישי, כל עוד לא נעשה שימוש בפלאש. עם זאת, חצובות, מונופודים ומקלות סלפי אסורים בתוך המוזיאון.
 • האם יש תערוכה ספציפית לילדים במוזיאון הלובר?
  במוזיאון הלובר אין תערוכה ספציפית לילדים, אך ישנם סדנאות, סיורים מודרכים ומדריכי שמע זמינים לילדים כדי להפוך את ביקורם למהנה וחינוכי יותר. יתר על כן, רבים מאוספי המוזיאון, כגון העתיקות המצריות, יכולים לפנות לתחומי העניין של הילדים.

"`

יתרונות הביקור בתערוכות מוזיאון הלובר

גלו את היתרונות הרבים של סיור במוזיאון הלובר ותערוכותיו:

 • השראה אמנותית: התפעלו מכמה מיצירות האמנות המפורסמות ביותר בעולם, ועוררו השראה ויצירתיות בחייכם.
 • חינוך היסטורי: למד על ההיסטוריה העשירה מאחורי חפצים משמעותיים השוכנים בתוך הלובר, כגון קוד חמורבי ואבן רוזטה.
 • חשוף אבני חן נסתרות: חשוף אוספים פחות מוכרים כמו אמנות דקורטיבית ועתיקות מצרים, וצור חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.
 • הישאר מעודכן: התנסה בתערוכות שנאספו במיוחד המציגות יצירות נדירות ויוצאות דופן, המציעות תובנות חדשות ופרספקטיבה רעננה על אמנים ידועים ורגעים היסטוריים.
 • טבילה תרבותית: לטבול את עצמך בלב התרבות המקומית ולקבל הבנה עמוקה יותר של צרפת והמורשת האמנותית העשירה שלה.
 • זמן איכות משפחתי: שתפו חוויה בלתי נשכחת ומעשירה עם משפחתכם בעודכם חוקרים את האוצרות המפורסמים והנסתרים של הלובר.
 • טיפים וטריקים מעשיים: למד ידע פנימי בעל ערך, כמו כיצד לדלג על התורים ולמצוא את הסיורים המודרכים הטובים ביותר, כדי למקסם את הביקור שלך ולהימנע ממלכודות תיירותיות נפוצות.
 • חוויה מעשירה: ביקור במוזיאון הלובר מרחיב את המודעות התרבותית שלך ומאפשר לך להתעלות מעל ההיבטים הארציים של חיי היומיום, על ידי צפייה ממקור ראשון בפלאי היצירתיות וכושר ההמצאה האנושיים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן