מוזיאון הלובר גודל – שטח מוזיאון הלובר ומה לדעת על גודלו ובנייתו

מוזיאון הלובר הוא סמל מעורר השתאות של אמנות, תרבות והיסטוריה, ויש לו מקום מיוחד בלב כל חובב אמנות. גודלו המרשים והאלגנטיות האדריכלית שלו לעולם לא מצליחים להפנט מבקרים מרחבי העולם, בעוד אוספי האמנות העשירים השוכנים בין כתליו מספרים סיפור שובה לב של יצירתיות וגילוי אנושיים. כשאנחנו נכנסים לתוך העולם של מוזיאון הלובר, אנחנו לא יכולים שלא להיות מוקסמים מהמסע המדהים שהוא עבר במשך מאות שנים.

האם אתם מוכנים לחשוף את סודות מוזיאון הלובר ולצאת לסיור קסום בארכיטקטורה שלו, בהיסטוריה העשירה, באוספי האמנות, בתערוכות המפורסמות ואפילו בבנייתו? אם כן, הרשו לנו להיות המדריך שלכם בזמן שאנו חוקרים את שטחו של מוזיאון הלובר ושופכים אור על כל מה שיש לדעת על גודלו ובנייתו.

מוזיאון הלובר אדריכלות

מוזיאון הלובר הוא ציון דרך תרבותי איקוני בנוף הפריזאי. המוזיאון, המשתרע על שטח עצום של 782,910 רגל רבוע, שוכן בארמון מלכותי לשעבר. המתחם כולל מבנים רבים המתהדרים בחשיבות היסטורית עשירה ובפלאים אדריכליים כגון פירמידת הלובר והחצרות היפות. מבנים אלה תורמים לפאר האדריכלי שהפך את הלובר לשם דבר ברחבי העולם.

אדריכלות המוזיאון היא עדות לסגנונות ולטעמים המשתנים של תקופות היסטוריות שונות. החזית המפוארת מציגה לראווה את האמנות המשובחת של אדריכלות הרנסנס הצרפתי, בעוד שהחצרות המעוצבות באופן מורכב משמשות כנאות מדבר של שלווה בתוך העיר ההומה. תוספת מודרנית חשובה היא פירמידת הלובר, המשמשת ככניסה הראשית למוזיאון. פירמידת הזכוכית, שתוכננה על ידי האדריכל I.M. Pei, היא דוגמה בולטת לאדריכלות עכשווית המשתלבת בצורה חלקה עם החזיתות ההיסטוריות הקלאסיות המקיפות אותה.

המסע האדריכלי של הלובר החל במאה ה-12 כמבצר והמשיך להתפתח עם השנים כארמון מלכותי, והפך למוזיאון המפואר המוכר לנו כיום. על ידי חקירת המאפיינים הייחודיים של אדריכלות הלובר, כגון תריסים, כיפות וחצרות, אנו מקבלים הבנה עמוקה יותר של השינוי התרבותי שהמוזיאון עבר לאורך ההיסטוריה שלו.

היסטוריה עשירה של מוזיאון הלובר

מסעו של מוזיאון הלובר החל במאה ה-12 כמבצר שנבנה על ידי המלך פיליפ אוגוסט. ההתחלה הצנועה של הלובר, שנועדה להגן על גבולה המערבי של פריז מפני פלישה, כללה מבצר מוקף חפיר.

המבצר עבר גלגולים רבים במהלך המאות ה-14 וה-15, ובסופו של דבר הפך לבית מגורים מלכותי. במאה ה-16 יזם המלך פרנסואה הראשון שיפוצים משמעותיים, והאדריכל האיטלקי פייר לסקוט תכנן ארמון בסגנון הרנסאנס, מה שסימן סטייה משמעותית מהארכיטקטורה של המבצר לשעבר.

הלובר כמעון מלכותי

במשך מאות שנים המשיך הלובר להתרחב, ושימש כמעון מלכותי למלכים רבים. כמה פרויקטים שאפתניים, כמו חזונו של המלך צ'ארלס התשיעי לארמון מפואר ועצום, מעולם לא מומשו בשל חוסר יציבות פוליטית ומחסור במימון. עם זאת, הלובר המשיך לגדול, עם אמני חצר, כמו לאונרדו דה וינצ'י, שעבדו והתגוררו בין כתליו.

כאשר לואי הארבעה עשר עלה לכס המלוכה בשנת 1643, החצר הצרפתית עברה לפאלה דה טווילרי הסמוך. הלובר לקח על עצמו תפקיד חדש כחלל לאמנים ולסטודיו שלהם, כמו גם מקום להצגת אוספי אמנות מלכותיים.

מהארמון המלכותי למוזיאון הציבורי

המהפכה הצרפתית סימנה רגע מכונן בהיסטוריה של הלובר. בשנת 1793 פתחה הממשלה המהפכנית את מוזיאון הלובר כמוזיאון ציבורי, המציג לראשונה לציבור את אוסף האמנות של המדינה. בתקופת שלטונו של נפוליאון, הלובר ראה התרחבות משמעותית, ורכש מאות יצירות חדשות מרחבי אירופה. לאחר נפילת נפוליאון הוחזרו יצירות רבות לבתיהן המקוריים והוחלפו ביצירות צרפתיות שנבזזו במהלך המהפכה.

במאה ה-19 חווה הלובר צמיחה ושינוי נוספים, עם הוספת אגפים נוספים והרס ארמון טווילרי בשנת 1871. העידן המודרני של המוזיאון החל עם בניית הכניסה המפורסמת לפירמידת הזכוכית בשנת 1989, שתוכננה על ידי האדריכל הנודע I.M. Pei.

מאגר עולמי של אמנות ותרבות

כיום, הלובר מחזיק מגוון מדהים של אמנות וחפצים המשתרעים על פני אלפיים שנה. עם כל דבר, החל מעתיקות פרהיסטוריות ועד יצירות מופת מודרניות, ההיסטוריה העשירה של הלובר ניכרת בכל חדר ומסדרון. המוזיאון חולק כבוד לעברו כארמון מלכותי ומבצר, וממנף את המורשת האדריכלית וההיסטוריה המפוארת שלו כדי ליצור חוויה סוחפת לאינספור מבקרים מדי שנה.

ככל שאנו חוקרים יותר על גודלו ובנייתו של הלובר, כולל אוספי האמנות המגוונים שלו ותערוכות מפורסמות, חיוני לזכור את ההיסטוריה העשירה של המוזיאון וכיצד הוא התפתח במשך מאות שנים והפך למוסד תרבותי עולמי.

אסיפות אמנות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר מוכר ברחבי העולם כמקלט ליצירות האמנות המפוארות והמשמעותיות ביותר מבחינה היסטורית. הלובר מכיל מעל 38,000 יצירות אמנות המשתרעות מהתקופה הפרהיסטורית ועד ימינו, ומציע מגוון עצום של מכלולים אמנותיים, המציגים עושר תרבותי ויצירתי. חלק זה יספק סקירה של כמה מאוספי האמנות והתצוגות מעוררי ההשראה ביותר הנמצאים במוזיאון הלובר, כולל פסלים יווניים ידועים, יצירות מופת מתקופת הרנסנס ועתיקות מצריות.

יצירות מופת של פיסול יווני

אחד ההיבטים הבולטים ביותר באוסף מוזיאון הלובר הוא סדרת הפסלים היווניים המרשימה שלו. אוסף זה כולל פסלים איקוניים כגון ונוס דה מילו, הניצחון המכונף של סמותראקיה, ויצירות מדהימות אחרות של אמנים יוונים עתיקים. יצירות מופת אלה מעידות על אומנות מיומנת, הערכה אסתטית ומשמעות תרבותית של האמנות היוונית בתקופתה.

ציורי רנסנס ומעבר להם

ציורים מתקופת הרנסנס מהווים גם הם חלק משמעותי ממכלולי האמנות של מוזיאון הלובר. ברחבי המוזיאון, המבקרים יכולים להתפעל מיצירות מכוננות של מאסטרים כמו לאונרדו דה וינצ'י, כולל המונה ליזה המוכרת בעולם, כמו גם אמנים משפיעים אחרים מז'אנרים ותקופות שונות. מיצירות מופת בסגנון הבארוק של קאראווג'ו ועד יצירות רומנטיות של דלקרואה, הרוחב והעומק של אוסף הציורים של הלובר הם ללא תחרות, ומציעים מבט מקיף על התפתחות האמנות לאורך מאות שנים.

אוצרות מצרים

האוסף המצרי במוזיאון הלובר ממלא תפקיד מכריע בהצגת המסתורין של תרבויות עתיקות. המוזיאון מתגאה במגוון רחב של שרידים ועתיקות, כולל הסופר היושב, ספינקסים, ומגוון מומיות שמורות היטב. ממצאים אלה מספקים תובנה מרתקת על התרבות, הדת וההיררכיה החברתית של מצרים העתיקה, תוך מתן הצצה לכושר ההמצאה והיצירתיות שסימנו תקופה זו בהיסטוריה.

אמנות האסלאם ועתיקות המזרח הקרוב

היבט חיוני נוסף של אסיפות האמנות של הלובר הוא התמקדותו באמנות אסלאמית ובחפצים מתרבויות עתיקות במזרח הקרוב. אוסף זה כולל דוגמאות מרהיבות של קליגרפיה, קרמיקה, כלי זכוכית ואמייל מחברות אסלאמיות שונות, הממחישות את הסגנונות והטכניקות האמנותיות הייחודיות שהתפתחו עם הזמן. באופן דומה, אוסף עתיקות המזרח הקרוב מציג שרידים מהפנטים ממסופוטמיה, פרס ותרבויות עתיקות אחרות, ומספק תובנות שלא יסולא בפז על התרבויות המגוונות והביטויים היצירתיים של האזור.

לסיכום, אסיפות האמנות במוזיאון הלובר מדגישות את הכישרון יוצא הדופן והמורשת התרבותית העשירה הקיימת בעולם האמנות. כל אוסף, מהפסלים היווניים וציורי הרנסנס ועד לממצאים המצריים והאסלאמיים, מוסיף ממד ייחודי לחוויה הכוללת של ביקור בלובר. כפי שהוזכר בחלק על ההיסטוריה העשירה של מוזיאון הלובר, מוסד איקוני זה נותר עדות לכוחה וחשיבותה של האמנות על פני זמן, תרבות וגיאוגרפיה.

תערוכות מפורסמות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר, בהיותו אחד ממוסדות האמנות הידועים בעולם, אירח תערוכות בלתי נשכחות רבות לאורך ההיסטוריה העשירה שלו, המציגות כמה מיצירות המופת הגדולות ביותר של אמנים ידועים. חלק מהתערוכות הללו הותירו חותם בל יימחה על עולם האמנות והתרבות, והותירו מבקרים וחובבי אמנות ביראת כבוד מהחוויות הבלתי נשכחות שהן מציעות. בחלק זה נחקור כמה מהתערוכות המפורסמות ביותר המתארחות במוזיאון הלובר, ונשפוך אור על השפעתן ומשמעותן העצומה.

תערוכת לאונרדו דה וינצ'י

לציון 500 שנה למותו של לאונרדו דה וינצ'י בשנת 2019, ארגן הלובר תערוכה יוצאת דופן המוקדשת לאמן ולממציא הגאון. התערוכה קיבצה למעלה מ-160 יצירות מופת, כולל ציורים, רישומים וכתבי יד, כמו גם עבודות מדעיות וטכניות של אמן הרנסאנס האיטלקי. כמה משיאי התערוכה יוצאת הדופן הזו היו המונה ליזה האיקונית, הסעודה האחרונה והאיש הוויטרובי. תערוכה זו לא רק הציגה את המגוון יוצא הדופן של כשרונותיו של לאונרדו, אלא גם המחישה את השפעתו העמוקה על הדורות הבאים של אמנים.

תערוכת מנטניה 1431-1506

בשנת 2008 ערך מוזיאון הלובר תערוכה נרחבת כדי לחגוג את הישגיו האמנותיים של אנדראה מנטניה, אחד הציירים המשפיעים ביותר של הרנסאנס האיטלקי. בתערוכה הוצגו יותר מ-100 יצירות אמנות, כולל עבודותיו האלגנטיות והעוצמתיות של הצייר, שהתמקדו לעתים קרובות בנושאים מיתולוגיים ודתיים. השליטה הטכנית והסיפור הדרמטי של אמנותו של מנטניה הותירו חותם מתמשך על ההיסטוריה של הציור האירופי, ותערוכה זו הדגישה כראוי את מורשתו המתמשכת של האמן.

ציורים הולנדיים מהמוזיאון הלאומי של שטוקהולם

בשנת 2009, מוזיאון הלובר שיתף פעולה עם המוזיאון הלאומי של שטוקהולם כדי להציג יצירות מופת הולנדיות המוצגות לעתים רחוקות בצרפת. יצירות אלה היו שייכות לאמנים כמו יוהנס ורמיר, רמברנדט ואן ריין ויאן סטין מתקופת הרנסאנס הצפוני. תערוכה פורצת דרך זו סיפקה הזדמנות ייחודית לחובבי האמנות לחוות את ההישגים האמנותיים המבריקים והמגוונים של תור הזהב ההולנדי, שהשפיע רבות על האמנות והתרבות האירופית.

עתיקות מצרים – אוצרות תות ענח' אמון

אחת התערוכות המהוללות שהתקיימו במוזיאון הלובר התמקדה באוצרות פרעה תות ענח' אמון המצרי הצעיר. בשנת 1967 הציגה תערוכה עטורת שבחים זו בפני הציבור את הממצאים המסנוורים שהתגלו בקבר פרעה, שכללו תכשיטים מרהיבים, רהיטים מעוצבים ומורכבים וחפצי יוקרה נוספים. ההצלחה העצומה של התערוכה, שמשכה מיליוני מבקרים, מילאה תפקיד מכריע בפופולריות נוספת של ההיסטוריה, האמנות והארכיאולוגיה המצרית.

לסיכום, מוזיאון הלובר ממשיך ליצור חוויות יוצאות דופן עבור המבקרים בו באמצעות תערוכות ברמה עולמית. אירועים אלה, המציגים את יצירות האמנות המדהימות השוכנות בין כותלי המוזיאון, תורמים באופן משמעותי למוניטין של הלובר כאחד ממוסדות התרבות המובילים בעולם.

זרימת מבקרים במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר, הנחשב לאחד מפלאי עולם התרבות, מושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה, מה שהופך אותו למוזיאון המתוייר ביותר בעולם. גודלו העצום של המוזיאון, יחד עם האוסף המגוון שלו, יכול להיות מכריע עבור מבקרים בפעם הראשונה. בחלק זה, נסתכל מקרוב על זרימת המבקרים בלובר, כולל הגלריות והתערוכות הפופולריות ביותר, ונספק טיפים כיצד לנווט במוזיאון ביעילות כדי להבטיח שתפיקו את המרב מהביקור שלכם.

גלריות ותערוכות פופולריות

הלובר מפורסם באוסף הנרחב שלו, כך שבאופן טבעי, כמה גלריות ותערוכות עולות על אחרות. בין הידועים ביותר הם אגף דנון, שבו שוכנת המונה ליזה האיקונית; אגף סאלי, ביתם של חפצים מצריים עתיקים וונוס דה מילו המהממת; ואגף רישלייה (Richelieu Wing), בו תוכלו למצוא אוסף יוצא דופן של אמנויות דקורטיביות ואת קוד חמורבי (Code of Hammurabi) המפורסם. גלריות אלה נוטות להיות צפופות, במיוחד בשעות השיא של הביקור. כדי לנהל את הזמן שלכם בצורה יעילה, עדיף לתעדף את יצירות האמנות והתערוכות שאתם הכי מתעניינים בהן ולתכנן את המסלול שלכם בהתאם.

טיפים יעילים לניווט

ביקור בלובר ללא תוכנית יכול לגרום לשעות של נדודים חסרי מטרה, מה שיגרום לכם להחמיץ כמה מהמוצגים היקרים ביותר של המוזיאון. לפני הביקור שלכם, חקרו ביסודיות מה יש למוזיאון להציע וצרו רשימה של תערוכות שחובה לראות. האתר הרשמי של הלובר מספק סקירה כללית של האוספים שלו ותוכנית קומה כדי לעזור לך לתכנן את האסטרטגיה של הביקור שלך. בנוסף, ניתן להוריד את אפליקציית המוזיאון, המציעה סיורים מודרכים וסיוע בניווט. הקצאת משבצות זמן ספציפיות לכל תערוכה יכולה לשמור אותך על המסלול ולהבטיח שתפיק את המרב מהביקור שלך.

בהתחשב בגודלו הרחב של הלובר, חיוני להיות מוכנים להליכה ניכרת. נעליים נוחות ולבוש מתאים הם קריטיים, כמו גם הפסקות קבועות לנוח ולתדלק. במוזיאון מספר בתי קפה ואזורי מנוחה בהם תוכלו לטעון מצברים לפני שתמשיכו בחקירה. יתר על כן, שקול לבקר בלובר בשעות או בימים מחוץ לשיא, כגון ימי חול או בוקר מוקדם, כדי למנוע קהל גדול ותורים ארוכים. זה לא רק ישפר את החוויה המוזיאלית הכוללת שלך, אלא עשוי גם לספק סביבה אינטימית יותר להעריך את יצירות האמנות.

לסיכום, הבנת זרימת המבקרים במוזיאון הלובר היא המפתח למקסום הביקור שלך. תעדף את התערוכות שברצונך לראות, תכנן את המסלול שלך באופן אסטרטגי, הצטייד במשאבי המוזיאון ושים לב לזמני שיא הביקור. על ידי ביצוע טיפים אלה, תוכלו לנווט בחללי התצוגה העצומים כמו חוקר מנוסה ולשקוע לחלוטין בהיסטוריה העשירה של הלובר ובאוספי האמנות, כפי שנדון בסעיפים הקודמים.

בניית מוזיאון הלובר

בנייתו של מוזיאון הלובר משתרעת על פני למעלה משמונה מאות שנות היסטוריה, ולכל מבנה ומבנה בתוכו יש סיפור ייחודי לספר. הלובר התגלה לראשונה כמבצר בסוף המאה ה-12, שנבנה על ידי המלך פיליפ השני אוגוסט כדי להגן על העיר פריז. לאחר מכן הוא עבר שיפוצים והרחבות רבות לאורך מאות שנים, והפך בהדרגה לארמון מפואר שבו שכנה משפחת המלוכה.

אחת ההתחייבויות המשמעותיות ביותר לאדריכלות הלובר נעשתה בתקופת שלטונו של המלך פרנסואה הראשון, שמשך כמה אמנים גדולים כמו לאונרדו דה וינצ'י לעבוד על מאמצי הבנייה. תרומותיו של המלך כללו תוספת של אגף חדש, שהקיף את גרנדה גאלרי (Grande Galerie) האיקונית.

מעבר למוזיאון ציבורי

רק לאחר המהפכה הצרפתית עבר הלובר את השינוי המשמעותי ביותר שלו. בשנת 1793 הכריזה עליו הממשלה המהפכנית כמוזיאון ציבורי, והוא פתח את שעריו לציבור, והציג לראווה יצירות אמנות שהוחרמו ממשפחת המלוכה הצרפתית ומהכנסייה.

ככל שאוסף האמנות של הלובר התרחב עם הזמן, כך גדל גם הביקוש לחלל להציג את יצירות המופת הללו. נפוליאון השלישי הזמין בניית אגפים וגלריות חדשים במהלך המאה ה-19, ולאחרונה נחנכה פירמידת הלובר האיקונית, שתוכננה על ידי האדריכל I.M. Pei, בשנת 1989 כפרשנות מודרנית ועכשווית לכניסה למתחם.

כיום, מוזיאון הלובר עומד כעדות להיסטוריה העשירה והמגוונת שהוא מייצג, כמו גם למאמצים יוצאי הדופן שהושקעו בבנייתו, הרחבתו ושימורו. מהחומות העתיקות של מבצר פיליפ אוגוסט ועד לקווים המלוטשים של פירמידת הלובר העכשווית, כל פינה במתחם העצום הזה משמשת חלון למסע המרתק שעיצב את הלובר למרכז האמנות והתרבות האיקוני שהוא היום. כשאתם חוקרים את הגלריות העצומות שפורטו קודם לכן בסעיף "אסיפות אמנות במוזיאון הלובר", זכרו את היסטוריית הבנייה המרתקת שהופכת את המוזיאון הזה למעורר השראה עוד יותר.

יצירות אמנות מדהימות במוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר מכיל מגוון מדהים של יצירות אמנות, המשתרעות על פני תקופות וסגנונות שונים. להלן טבלה המציגה שתי יצירות ראויות לציון במיוחד ואת פרטיהן:

יצירות אמנות   סגנון תקופתי
מונה ליזה לאונרדו דה וינצ'י רנסאנס דיוקן
ניצחון מכונף של סמותראקיה ידוע יוון העתיקה פיסול שיש

שאלות נפוצות לגבי The Louvre Museum

גלה עוד עובדות מעניינות ותשובות לשאלות נפוצות על מוזיאון הלובר האיקוני באמצעות מדור שאלות נפוצות תובנה זה.

 • מהו גודלו הכולל של מתחם מוזיאון הלובר?
  מתחם מוזיאון הלובר משתרע על שטח של 782,910 רגל רבוע, מה שהופך אותו לאחד המוזיאונים הגדולים בעולם.
 • מתי הפך הלובר מארמון מלכותי למוזיאון?
  הלובר הפך מארמון מלכותי למוזיאון ציבורי במהלך המהפכה הצרפתית, כאשר הוקדש להצגת יצירות המופת של האומה.
 • מהי יצירת האמנות המפורסמת ביותר השוכנת במוזיאון הלובר?
  יצירת האמנות המפורסמת ביותר השוכנת במוזיאון הלובר היא המונה ליזה, דיוקן שצויר על ידי לאונרדו דה וינצ'י בתקופת הרנסאנס האיטלקי.
 • כמה אוספי אמנות מכיל הלובר?
  מוזיאון הלובר מכיל יותר מ -38,000 יצירות אמנות מהתקופה הפרהיסטורית ועד ימינו, המפוזרות על פני אוספים שונים כגון פסלים יווניים ורומיים עתיקים, ציורי רנסנס ועתיקות מצריות.
 • כמה מבקרים מקבל מוזיאון הלובר בשנה?
  מוזיאון הלובר מקבל מעל 9 מיליון מבקרים מדי שנה, מה שהופך אותו לאחד המוזיאונים המתויירים ביותר בעולם.
 • מה המשמעות של פירמידת הלובר?
  פירמידת הלובר, שתוכננה על ידי האדריכל I.M. Pei, היא מבנה זכוכית ומתכת הממוקם בכניסה הראשית של המוזיאון. הוא משמש סמל לנישואין בין האדריכלות הישנה לחדשה ומסמל את רוח החדשנות והמודרניות של המוזיאון.

יתרונות הביקור במוזיאון הלובר

סיור במוזיאון הלובר מציע יתרונות רבים להעשרת החוויה התרבותית שלכם, הבנת ההיסטוריה והערכת האמנות. הנה כמה מהיתרונות:

 • יצירת מופת אדריכלית: מוזיאון הלובר מתהדר בסגנונות אדריכליים מגוונים ומדהימים, מהמבצר מימי הביניים ועד פירמידת הזכוכית העכשווית, ומציע חגיגה ויזואלית לחובבי אדריכלות.
 • היסטוריה עשירה: למוזיאון הלובר היסטוריה מרתקת המשתרעת על פני מאות שנים, ומספקת הזדמנות למבקרים להתעמק בהיסטוריה הצרפתית והעולמית בשלבי התפתחותה השונים.
 • אוספי אמנות ברמה עולמית: המוזיאון מכיל אוסף ממצה של אמנות מתקופות שונות, סגנונות ואזורים שונים בעולם, המאפשר למבקרים לחזות בהתפתחות הביטוי האמנותי האנושי על פני תרבויות ותקופות.
 • תערוכות מפורסמות: מוזיאון הלובר מארח תערוכות מתחלפות מדהימות המציגות יצירות אמנות של אמנים בעלי שם עולמי, ומספקות הזדמנות בלעדית למבקרים לחוות יצירות מופת שאולי לא יהיו זמינות אחרת.
 • ניהול זרימת מבקרים: למרות גודלו ותנועת המבקרים, מוזיאון הלובר מנהל ביעילות את זרימת המבקרים, ומבטיח חוויה נעימה ומתגמלת לכל אורחיו.
 • הזדמנויות חינוכיות: מוזיאון הלובר מציע תוכניות חינוכיות שונות, סדנאות וסיורים מודרכים כדי לסייע למבקרים לקבל הבנה מעמיקה יותר של האמנות, ההיסטוריה והתרבות המוצגת, קייטרינג לאנשים מכל הגילאים והאינטרסים.
 • חוויה מעוררת השראה: ביקור במוזיאון הלובר יכול להיות חוויה מעוררת השראה, לעורר יצירתיות ולהצית רעיונות חדשים שניצתו על ידי חשיפה לאוסף האמנות וההיסטוריה הנרחב של המוזיאון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בלובר מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן